خانه / خانه داری / راز سرخ کردن بادمجان با روغن کم

راز سرخ کردن بادمجان با روغن کم

راز سرخ کردن بادمجان با روغن کم چیه؟ بهترین روش سرخ کردن بادمجان با کمترین روغن کدومه؟ برای این که بادمجان روغن نکشد چه کنیم؟ روش سالم سرخ کردن بادمجان کدومه؟ این ها نمونه ای از سوالات و دغدغه هایی هست که اکثر خانم ها موقع سرخ کردن بادمجان براشون پیش میاد.

راز سرخ کردن بادمجان با روغن کم در چند نکته ظریف و بسیار ساده هست. من دوستانی رو دیدم که از روش های عجیب و غریب و پر دردسری مثل ماست زدن به بادمجون، زردچوبه زدن و آبپز کردن و بعد سرخ کردن و …. استفاده می کنن.  من در این مطلب تمام نکات و تجربیات شخصی خودم رو میگم. به این امید که گره ای از کار عزیزی باز کنه به ویژه تازه عروس های گل.

  راز سرخ کردن بادمجان با روغن کم

مادربزرگم خدابیامرز هر موقع میخواست بادمجان سرخ کنه اول بادمجونها رو پوست میکند و برش میداد. بعد برش ها رو داخل یه قابلمه میگذاشت و داخل قابلمه آب نمک میریخت. حدود نیم ساعت صبر می کرد و بعد بادمجونها رو داخل یه آبکش میریخت و آبکشی می کرد.

با این کار زردآب و تلخی بادمجون خارج میه. بعد بادمجونها رو روی دستمال تمیزی میزاشت و اونها رو خشک میکرد. بعد از انجام این پروسه یه پیک نیک میبرد توی حیات و یه تابه بزرگ روش میزاشت.

روغن میریخت توی تابه و زیرش رو زیاد می کرد. بعد تمام تابه رو پر از بادمجون می کرد و در تابه رو می بست. نکته کارش اینجا بود که زیر تابه رو زیاد می کرد. بعد که در تابه رو باز می کرد در کمال تعجب می دیدیم که روغنها توی تابه هستن و به خورد بادمجون نرفتن. خدابیامرز همیشه میگفت اگر زیر تابه حرارتش کم باشه بادمجونها روغن رو به خودشون میکشن. راست هم میگفت من هر دو روش رو امتحان کردم. باید زیر حرارت زیاد باشه.

اما دیگه نمیشه بادمجون رو رها کرد به امان خدا باید پاش وایسین و زود زیر و روش کنید.

این یه روش. اما موقعی هست که مثلا میخواین قیمه بادمجون درست کنید و نیاز به بادمجون مجلسی دارین. در این شرایط باید چکار کرد؟

راز سرخ کردن بادمجان با روغن کم
راز سرخ کردن بادمجان با روغن کم

 

 

 

طرز تهیه بادمجان سرخ کرده مجلسی

برای سرخ کردن بادمجان مجلسی این بهترین روشی هست که پیشنهاد میکنم. سرخ کردن با استفاده از سفیده تخم مرغ.

برای این کار اول یه سفیده تخم مرغ رو با چنگال بزنید تا از حالت لختگی خارج بشه.

سرخ کردن بادمجان
سرخ کردن بادمجان

 

بعد بادمجونهایی رو که شسته و خشک کردین رو به سفیده آغشته کنید. اطمینان حاصل کنید که تمام سطح بادمجونها با سفیده پوشیده شده است. بادمجون رو برگردونید و طرف دیگرشرو هم سفیده بزنید.

طرز تهیه بادمجان سرخ کرده مجلسی
طرز تهیه بادمجان سرخ کرده مجلسی

بعد تابه رو روی حرارت بزارین و روغن داخلش بریزین. دوستان نکته مهم اینه که روغن باید کاملا داغ داغ باشه. بهترین روش تست اینه که تکه ای نون بردارین و داخل روغن بندازین. اگر در کمتر از 60 ثانیه برشته شد یعنی روغن آماده سرخ کردن بادمجونها هست.

بادمجونها رو داخل روغن داغ سرخ کنید. از کنارش هم تکون نخورین چون ممکنه بسوزه.

بعد هم بادمجونهای سرخ شده رو روی دستمال کاغذی آشپزخونه بزارین تا روغن اضافیش جذب بشه.

نحوه گرفتن تلخی و روغن بادمجان سرخ شده

موقعی هست که بادمجون رو گرفتین و توی آب نمک گذاشتین و خوب سرخ کردین. اما متوجه  میشین تمام زحمتهایی که کشیدین الکی بوده و بادمجون تلخه! چه کارش میتونید بکنید؟

بهترین کاری که میشه در این شرایط کرد اینه که یه قابلمه بزارین روی گاز و داخلش آب بریزین و بزارین جوش بیاد. بعد بادمجونهای سرخ شده رو داخل قابلمه بریزین و یکی دو دقیقه بزارین بادمجون تو آب جوش بمونه. می بینید که آب سیاه بادمجونها به همراه روغن اضافیش خارج شده. بعد اونها رو دربیارین و داخل قابلمه خورشتی بریزین.

اینستاگرام سایت ایران پخت

درباره article

حتما ببینید

سوسک کابینت ام دی اف

سوسک کابینت ام دی اف و راه های از بین بردن آن

سوسک کابینت ام دی اف که به سوسک آلمانی نیز معروف است سوسک بسیار ریزی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 5 =