خانه / خانه داری / نماز حضرت امام حسن مجتبی (علیه السلام)

نماز حضرت امام حسن مجتبی (علیه السلام)

[بنا بر نقل سید ابن طاووس در کتاب «جمال الاسبوع» ] نماز حضرت مجتبى (علیه السّلام) در روز جمعه چهار رکعت می‌باشد که مانند نماز امیر المؤمنین (علیه‌السّلام) است.
نماز دیگر آن حضرت در روز جمعه نیز چهار رکعت است که در هر رکعت یک بار سوره  «حمد» و بیست و پنج بار سوره «توحید» خوانده می‌شود.
دعای آن حضرت:

اللّهُمَّ إِنِّي أَتَقَرَّبُ إِلَيْكَ بِجُودِكَ وَ كَرَمِكَ، وَ أَتَقَرَّبُ إِلَيْكَ بِمُحَمَّدٍ عَبْدِكَ وَ رَسُولِكَ، وَ أَتَقَرَّبُ إِلَيْكَ بِمَلائِكَتِكَ الْمُقَرَّبِينَ وَ أَنْبِيَائِكَ وَ رُسُلِكَ، أَنْ تُصَلِّيَ عَلَى مُحَمَّدٍ عَبْدِكَ وَ رَسُولِكَ وَ عَلَى آلِ مُحَمَّدٍ، وَ أَنْ تُقِيلَنِي عَثْرَتِي، وَ تَسْتُرَ عَلَيَّ ذُنُوبِي وَ تَغْفِرَهَا لِي، وَ تَقْضِيَ لِي حَوَائِجِي، وَ لا تُعَذِّبَنِي بِقَبِيحٍ كَانَ مِنِّي، فَإِنَّ عَفْوَكَ وَ جُودَكَ يَسَعُنِي، إِنَّكَ عَلَى كُلِّ شَيْ ءٍ قَدِيرٌ .

ترجمه دعای فوق:

خدایا! به امید جود و کرم تو به سویت تقرّب می‌جویم، و به دوستی محمّد بنده و فرستاده‌ات به سوی تو تقرّب می‌جویم، و به فرشتگان مقرّب به پیشگاه تو تقرّب می‌جویم، و به پیامبران و فرستادگانت که بر محمّد، بنده شایسته و فرستاده‌ات و بر خاندان محمّد درود فرستی، و از لغزشم درگذری، و گناهانم را بر من بپوشانی، و آن ها را بیامرزی، و نیازهایم را برآورده سازی، و به کار زشتی که از من سرزده عذابم نکنی، چه همانا عفو و بخشش تو بر من فراگیر است، به یقین تو بر هر کاری توانایی.

درباره article

حتما ببینید

آموزش ساخت ژل آلوئه ورا

آموزش ساخت ژل آلوئه ورا در ۷ مرحله و به صورت تصویری

ژل آلوئه ورا یکی از شفا دهنده های بزرگ طبیعت است. این ژل می تواند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + دو =