خانه / دکوراسیون / نورپردازی و روشنایی / نورپردازی اتاق خواب با جدیدترین روش ها

نورپردازی اتاق خواب با جدیدترین روش ها

نورپردازی اتاق خواب از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اکثر ما برای نورپردازی اتاق خواب از لوسترها یا لامپ های معمولی استفاده می کنیم. اما در این مطلب خواهید دید که چگونه با بهترین روش می توانید نورپردازی اتاق خواب را انجام دهید.

همه ما نیاز به استراحت داریم، اما با فضای پر هزینه در خانه های مدرن، اتاق خواب از از اتاقی آرام بخش به اتاقی مدرن و پر زرق و برق تبدیل شده است. از این رو گاهی نورپردازی اتاق بسیار مشکل می شود.

 

نورپردازی اتاق خواب

 

1. نور سقف
نور سقف به ویژه در مرکز اتاق درخشش خوبی در اطراف کل اتاق ایجاد می کند که برای انجام کارهای روزمره به طور کلی مناسب است. با نورپردازی از سقف به راحتی کارهایی همچون لباس پوشیدن در صبح های تاریک، تمیز کردن و اتو کردن لباس و … به راحتی انجام می شود.

رنگ های سایه روشن با یک لامپ کم وات در دیوار را انتخاب کنید تا نورپردازی از سقف جذاب به نظر برسد.

2. چراغ کار
اگر اتاق خواب خود را به عنوان یک دفتر در خانه یا یک اتاق کار در نظر بگیرید نورپردازی آن باید بسیار دقیق و حساس باشد. از این رو می توانید از چراغ مطالعه مهندسی استفاده کنید.

این چراغ ها قادرند تا به خوبی نور را در زاویه های مختلف بازتاب دهند. استفاده از چراغ مطالعه در کنار تخت هم می تواند نور کافی برای مطالعه کردن را فراهم کند و هم نورپردازی اتاق را تکمیل کند.

 

3.  چراغ های قابل تنظیم
عاشقان کتاب و مطالعه باید در فضایی آرامش بخش با روشنایی مناسب مطالعه کنند. در این صورت استفاده از چراغ های قابل تنظیم می تواند نور کافی و مناسب را فراهم کند.

این چراغ ها قابل تنظیم در ارتفاع های مختلف هستند. از این رو زاویه های تابش مختلفی دارند.

را متعادل کنند تا بینایی تیره نباشد.

 

 

4. روشنایی رمانتیک
این که آیا شما میخواهید یک فضای رمانتیک ایجاد کنید یا یک اتاق آرامش بخش، با روشنایی خاص و ویزه بپداشته باشید. برای این منظور باید یک سوئیچ کم نور با تنظیمات مختلف را در اتاق نصب کنید.

چراغ های مدرنی هستند که این ویژگی ها را دارا می باشند.

5. نورپردازی کمد لباس
گاهی اوقات کمدهای بزرگ و تاریک می توانند دردسر ساز باشند. اما خوب است بدانید که با استفاده از نورپردازی LED، می توانید داخل کمد را روشن کنید. این نورردازی علاوه بر این که بسیار کارامد است، کم مصرف بوده و درمصرف انرژی نیز صرفه جویی می کند.

منبع:

telegraph.co.uk

درباره nima

حتما ببینید

ریسه led

ریسه LED بهترین گزینه برای نورپردازی اتاق خواب

شما می توانید با کمترین هزینه و سریع ترین روش ممکن توسط نورپردازی محیط اتاق خوابتان را دنج و رویایی کنید. …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − هشت =