خانه / خانه داری / ماوراء / نشانه های وجود جن در خانه

نشانه های وجود جن در خانه

نشانه های وجود جن در خانه یا به عبارت دیگر نشانه های حضور جن در خانه چیست؟! ما در این مقاله علائم و نشانه هایی را عرض می کنیم اما قبل از هر چیز توجه داشته باشید که یک علامت به تنهایی نمیتواند نشانه ای از حضور یا وجود جن در خانه باشد چراکه ممکن است آن علامت، نشانه یک بیماری هم باشد یا اینکه این احتمال هم وجود دارد که شما دچار توهم و خیالات شده باشید. اما در صورت تکرار علامت و نیافتن دلیل علمی توجیه کننده برای آن میتواند نشانه ای بر وجود یا حضور جن باشد.

 

علائم احتمالی و نشانه های وجود جن در خانه چیست؟

برای اینکه بدانیم در خانه جن وجود دارد یا خیر نشانه های زيادی وجود دارد كه در اينجا تنها به مهمترين و مشخصترين آنها اشاره می شود:

 • خواب های وحشتناک و تکرار خواب ها و دیدن روح و اجنه و در خواب یا تکان نخوردن دست و پا و بدن بعد بیداری در نیمه های شب
 • نگاه کردن و خیره شدن ناخوداگاه در زمان طولانی به جایی از اطاق از طرف خودتان یا اطرافیانتان بدون اینکه پلک بزنند یا به چیزی فکر کنید
 • جابجایی یا گم شدن اشیا بویژه اشیاء قیمتی مانند زیورآلات و انگشتر و پيدا شدن آنها در جايی كه انتظارش را نداريد. به ویژه انگشتر
 • باز شدن ناگهانی در یا پنجره بدون دلیل توجیه کننده
 • شنیدن صدای پای در حال دویدن روی پشت بام
 • سوزن سوزن شدن نقاطی از بدن
 • شنیدن صداهایی با مضمون تهدید یا وعده مثلاً “من کمکت میکنم” ،”بچه ات را میکشم” و یا دعوت و تشویق یکی از زوجین به “جدایی و طلاق”
 • احساس تنگی نفس شدید و فشار روی قفسه سینه ( بدون وجود بیماری هایی مثل آلرژی دستگاه تنفسی ، آسم و تنگی نفس و …)
 • اذیت و آزار حیوانات خانگی مثلاً سر صدای بدون دلیل از مرغ و خروس و یا زخمی شدن آنها بصورت ناگهانی و یا سگ خانگی به سمت دیوار یا در خانه بدون اینکه چیزی را ببینند یا صدایی شنیده باشند
 • اذیت و آزار کودکان مثلاً احساس بیخوابی یا ترس از خواب در اطفال یا دیدن موجودی به شکل حیوان خانگی روی سینه در هنگام دراز کشیدن
 • شنیدن صدای کوبیدن مشت از دیوار خانه
 • احساس قشعریره یعنی سرمای همراه با لرزش یک مرتبه ای کل بدن بصورت ناگهانی (در بین برخی از عوام معروف است که در توصیف این حالت میگویند عزارئیل از کنارت رد شد) البته این حالت ممکن است دلیل پزشکی هم داشته باشد که تفکیک این دو از هم بسیار مهم است.
 • دیدن گربه سیاه که رنگ خالص سیاه دارند در اطراف و خیره شدنش به محل خاص
 • وقوع دعوا و نزاع و مشاجرات و مجادلات شدید بین اعضاء خانواده بویژه زن و شوهر در حد جنون بدون هیچ مقدمه
 • گریه های شدید و ترس شدید ناگهانی نوزاد یا کودک در موقع خواب یا شب
 • ضربه زدن صدای در زدن یا به پنجره کوبیدن بدون اینکه شخصی در پشت آن باشد
 • دیدن انسان هایی با پاهایی برعکس یا شبیه سم یا چیزی شبیه چادر سفید یا بوی بسیار بد در اطراف
 • نشانه سرد شدن ناگهانی و كاملا محسوس هوای اطراف انسان از دیگر علائم است. جن ها هميشه انرژی اطراف خود را جذب ميكنند و اين باعث از دست رفتن دمای اطرافشان ميشود. اگر ناگهان و به طور غير منتظره در هوای گرم يا نسبتأ گرم احساس سرما كرديد بدانيد كه ميتواند از نشانه های حضور جن در خانه باشد، البته يک نشانه به تنهايی كافی نيست.
 • صدای همهمه، شادی و يا عزا. شنيدن صداهای دسته جمعی، شيون و زاری و يا صدای خوشحالی و كل كشيدن خانمها در بيداری
 • قلقلک دادن كف پا هنگام دراز كشيدن. بيشتر جن ها به قلقلک دادن كف پای انسان علاقه دارند.
 • صدا زدن اسم شخص هنگامی كه در خانه كاملا تنهاست، اين نشانه بايد در بيداری كامل باشد و در هنگام خواب، مستی و هنگامی كه انسان تحت تاثير مواد مخدر باشد به هيچ عنوان از نشانه های وجود جن در خانه محسوب نميشود.
 • قرمز شدن چشم و تغيير حالت صورت به طوری كه نگاه انسان در آن حالت در ديگران ايجاد ترس كند ( البته اين علامت فقط در بعضی افراد مشاهده ميشود)
 • ديدن چهره يكی از اعضای خانواده در يک لحظه هنگامی كه آن شخص در خانه نيست. به طور مثال زنی در خانه تنهاست و شوهرش در شهر ديگری در ماموريت به سر ميبرد و يک لحظه شوهرش را می بيند كه از اتاقی به اتاق ديگر میرود و پس از آن تازه بخاطر می آورد كه اصلا شوهرش در جای ديگری و خارج از منزل بوده است.
 • ظاهر شدن كبوديها یا جراجاتی روی بدن بدون هيچ دليلی. اين علامت در صورتی يکی از نشانه های حضور جن در خانه محسوب می شود كه شخص كاملاً سالم بوده و دچار هيچ بيماری نباشد.
 • سوختن مستمر و مکرر لامپ های منزل (بدون دلیل)، از علائم آلوده بودن آن خانه به انرژهای منفی ماورایی است. چون شیاطین از تاریکی هستند و در تاریکی بیشتر از روشنایی، آزادی عمل دارند.

 

علائم جن زدگی

معمولا بر اثر جن زدگی فرد کارهایی عجیب و غیر قابل پیش بینی انجام می‌دهد به طوری که کاملا درون گرا شده و ارتباط خود را با دیگران قطع یا محدود می‌کند؛ گاهی اوقات دچار حمله‌های عصبی و روانی می‌شود و بیشتر از قبل ساکت و پرخاشگر می‌شود. گفته می‌شود که این افراد مدتی طولانی به نقطه‌ای نامعلوم خیره می‌شوند یا با اشیاء و فضای خالی صحبت می‌کنند. بسیاری افرادی که جن بر آن‌ها غالب می‌شود ناخودآگاه دچار کبودی و جراحاتی در سطح پوست خود می‌شوند و نمی‌توانند علت آن را پیدا کنند.

گفته می‌شود بیشتر افراد جن زده بدن بسیار سردی دارند به طوری که با نزدیک شدن به آن‌ها یا گرفتن دستانشان ممکن است احساس سرمای شدیدی به شما دست دهد. برخی از تحقیقات انجام‌شده به این موضوع اشاره کرده‌اند که هنگام نزدیک شدن جن، تغییر دمایی در محیط اطراف حس می‌شود که ممکن است به علت انرژی باشد که این موجودات حامل آن هستند. برخی از محققان این انرژی را انرژی الکترومغناطیسی می‌دانند که باعث کاهش مادون قرمز و انرژی محیط و به دنبال آن سبب کاهش دما می‌شود. به همین دلیل است که افراد جن زده مانند یخچال سرد هستند.

 

فیلم های خارجی که درباره حضور جن ها در خانه ها ساخته شده است:

 • انیمیشن جن در خانه محصول سال 2017
 • فیلم The Conjuring 1 اکران در سال 2013
 • فیلم The Conjuring 2 اکران در سال 2016
 • فیلم The Conjuring 3 در حال ساخت است و هنوز اکران نشده ( قرار است در 2019 اکران شود)

فیلم های ایرانی که درباره حضور جن ها در خانه ساخته شده است:

سریال ترسناک احضار

این سریال منطبق با آموزه های همزاد پندارانه شرقی از مواجهه با ارواح و اجنه است.

 

جن در قرآن

 

 • در سوره الرحمن بارها در آیات مختلف جن و انس به صورت همزمان با یک عبارت : مورد خطاب قرار گرفته است: “فبای آلاء ربکما تکذبان؟!” 
 • در همین سوره الرحمن بارها نام “جان” – “جن” آمده است.
 • در سوره ناس واژه “جنه” در کنار واژه “ناس” آمده است.
 • سوره ای به نام “جن” در قرآن نازل شده است.

 

عوامل و زمینه های حضور جن در خانه : چگونه جن را از خانه بیرون کنیم ؟!

 

یکی از علت های حضور جن در خانه، ارتفاع سقف یا ارتفاع خود خانه است. برخی از محققان نیز اعتقاد دارند چند طبقه بودن خانه (آپارتمان)، سبب آسیب رساندن جن  می شود. و ادعا دارند که بر اساس آمار و مطالعات، افرادی که در طبقات بالایی زندگی می‌کنند بیشتر در معرض آسیب جن هستند. برخی هم اعتقاد دارند آپارتمان اشکالی ندارد و فقط فاصله سقف هر واحد تا کف همان واجد نباید بیشتر از حد معینی باشد.

مَا رُفِع‌ مِنَ السَّقْفِ فَوْقَ‌ ثَمَانِيَةِ أَذْرُعٍ‌ فَهُوَ مَسْكُون‌ [ المحاسن، برقی، ج2، ص609.]

یعنی هر سقفی که بلندتر از هشت ذراع باشد مسکن جن خواهد بود.

در روایت آمده است:

ابْنِ‌ بَيْتَكَ‌ سَبْعَةَ أَذْرُعٍ فَمَا كَانَ فَوْقَ ذَلِكَ سَكَنَهُ الشَّيَاطِينُ إِنَّ الشَّيَاطِينَ لَيْسَتْ فِي السَّمَاءِ وَ لَا فِي الْأَرْضِ وَ إِنَّمَا تَسْكُنُ الْهَوَاءَ [الکافی، کلینی، ط اسلامیه، ج6، ص529.]

یعنی بلندی سقف خانه خود را سه متر و نیم بساز، آنچه بیش از سه و نیم متر باشد، شیطان ساکن می‌شود، شیطان نه در آسمان و نه در زمین ساکن است، بلکه در هوا ساکن است.

در روایت آمده است:

شَكَا إِلَيْهِ رَجُلٌ عَبَثَ‌ أَهْلِ‌ الْأَرْضِ‌ بِأَهْلِ بَيْتِهِ وَ بِعِيَالِهِ فَقَالَ كَمْ سَمْكُ بَيْتِكَ فَقَالَ عَشَرَةُ أَذْرُعٍ فَقَالَ اذْرَعْ ثَمَانِيَةً ثُمَّ اكْتُبْ آيَةَ الْكُرْسِيِّ فِيمَا بَيْنَ الثَّمَانِيَةِ إِلَى الْعَشَرَةِ كَمَا يَدُورُ فَإِنْ كَانَ بَيْتٌ سَمْكُهُ أَكْثَرُ مِنْ ثَمَانِيَةِ أَذْرُعٍ فَهُوَ مُحْتَضَرٌ وَ الْجِنُّ تَكُونُ فِيهِ تَسْكُنُه‌ [ المحاسن، برقی، ج2، ص610.]

یعنی مردی به امام صادق (ع) از اذیت کردن اجنه شکایت کرد امام(ع) فرمود سقف خانه‌ی تو چه اندازه ای است؟ عرض کرد ده ذراع فرمود هشت ذراع اندازه بگیر و آیت الکرسی را بین هشت تا ده ذراعی به شکل دور تا دور بنویس زیرا هر خانه ای که سقف آن بیشتر از هشت ذراع باشد همانا محل حضور جن است و در آن خانه ساکن می‌شوند.

با توجه به موضوع فوق و همچنین با درنظر گرفتن اجادیث و روایات و موارد دیگر می توان گفت که به طور کلی این که جن ها سراغ اماکن و خانه هایی می آروند به دو دسته است:

1- یا ذاتی است یعنی به خاطر خود آن مکان (یا خانه) است

2- یا عارضی است یعنی به خاطر خود آن مکان (خانه) نیست بلکه به خاطر مکین آن است (یعنی کسی که در مکان یا خانه مذکور نشسته و سکنی دارد)

در مورد دسته اول می توان اینطور جمع بندی کرد که مهمترین دلایل ذاتی حضور در خانه ها و اماکن موارد ذیل است:

 1. ارتفاع سقف آن از حد معینی ( 8 ذراع = 3.5 متر) بالاتر باشد
 2. در آن خانه واجبات انجام نشود.
 3. در آن خانه صدای قرآن شنیده نشود.
 4. در آن خانه صدای موسیقی برقرار باشد.
 5. در آن خانه لهو و لعب انجام پذیرد.
 6. در آن خانه قمار انجام می شود.
 7. در آن خانه بهداشت رعایت نشود.
 8. در آن خانه شرب خمر و یا استعمال مواد مخدر انجام شود.
 9. آن خانه در نزدیکی عوارض طبیعی مانند باغ، کوه، جنگل، بیابان، چشمه و رودخانه باشد.
 10. آن خانه در نزدیکی درختان مرکبات، علی الخصوص نارنج قرار داشته باشد.

در مورد دسته دوم (حضور جن از جهت خود مکان نیست بلکه از جهت مکین یعنی کسی که در آن مکان نشسته و سکنی دارد باشد) نیز می توان گفت دلایل عارضی حضور جن ها در خانه ها این است که

 1. در آن خانه فردی ساکن باشد که غسل واجب خود را انجام نمی دهد.
 2. در آن خانه فردی ساکن باشد که زنا می کند.
 3. در آن خانه فردی ساکن باشد که بدون اجازه اقدام به اعمال علوم غریبه، ختومات و اذکار خاص می نماید.
 4. در آن خانه فردی ساکن باشد که در انجام واجبات خود کاهل است.
 5. در آن خانه فردی ساکن باشد که لقمه اش شبهه ناک است.
 6. در آن خانه فردی که ساکن باشد که اهل فالگیری است.
 7. در آن خانه افرادی که ساکن باشد که با حیواناتی از قبیل سگ و گربه دمخور و مانوس باشد. (البته بعضی حیوانات حالت عکس دارد یعنی جن ها را فراری می دهد که در ادامه به آن می پردازیم)

ترس جن از بعضی حیوانات

پیامبر (ص) فرمود: حیواناتی را در خانه نگه‌داری کنید، تا شیاطین به جای این که به فرزندانتان مشغول شوند به آن‌ها مشغول شوند. جن ها از بعضی حیوانات نیز بسیار هراس دارند، مانند کبوتر، خروس سفید و اسب اصیل.

اسب اصیل

(( ان الجن لا یدخلون دارا فیه فرس عقیق)).
((بدرستیکه جن ها داخل خانه ای که در آن خانه اسب اصیل باشد نمی شوند)).

 

کبوتر

جن ها از کبوتر نیز وحشت بسیار دارند مخصوصا اگر کبوتر دو رنگ و یا سفید باشد. در روایتی امام صادق(ع) فرمودند:(( هر خانه ای که در آن کبوتر باشد آفتی از جن به اهل آن خانه نمی رسد)).

امام صادق(ع) فرمود: خانه پیامبری نبود که در‌ آن کبوتری نباشد، چرا که جن‌های احمق با کودکان آن خانه بازی می‌کردند ولی زمانی که کبوتری در خانه بود آن‌ها به کبوتران مشغول می‌شدند و مردم را ترک می‌نمودند.

امام موسی بن جعفر نیز می فرمایند:
((بال زدن کبوتر باعث گریختن و دور شدن شیاطین اجنه می شود)).

آنان از کبوتر نیز وحشت فراوان دارند مخصوصا اگر کبوتر دو رنگ و یا سفید باشد. در روایتی امام صادق (ع) فرموده اند: «هر خانه ای که در آن کبوتر باشد آفتی از جن به اهل آن خانه نمی رسد».

امام موسی بن جعفر (ع) نیز می فرمایند: «بال و پر زدن کبوتر باعث گریختن و دور شدن شیاطین اجنه می شود».

خروس سفید

یکی دیگر از حیواناتی که اجنه از آنها هراس دارند و داخل آن خانه ای که این حیوان در آن باشد نمی شوند، خروس سفید است.

در حدیث معتبری از امام صادق (ع) وارد شده حضرت می فرمایند:
((خروس بال گشاده سفید اگر در خانه ای باشد آن خانه و هفت خانه اطراف آن را از بلاها نگه می دارد و یک بال زدن کبوتر دو رنگ بهتر است از هفت خروس سفید)).

 

 امام رضا (ع) فرمود: خروس پنج خصلت از انبیا را دارد: 1- شناختن اوقات نماز 2- غیرت 3- شجاعت 4- بخشش زیاد 5- زیاد جماع نمودن. منبع: کتاب مکارم الاخلاق نوشته رضی الدین طبرسی

پیامبر (ص) فرمود: به خروس حرف زشت نزنید که او دوست من است و من هم دوست او هستم و نیز دشمن او دشمن من است. قسم به خداوند حقی که مرا مبعوث نمود که اگر بنی بشر بدانند چه فوایدی او دارد، پرها و گوشتش را با طلا و نقره می‌خرند و او جن‌های متمرّد را از خانه دور می‌کند. منبع: کتاب مکارم الاخلاق نوشته رضی الدین طبرسی

همچنین ایشان فرمود: کسی که خروس سفید را در خانه نگهداری نماید از سه شر در امان خواهد بود: 1- از کافر 2- از کاهن 3- از ساحر. منبع: کتاب مکارم الاخلاق نوشته رضی الدین طبرسی

بر اساس آیات قرآن کریم (در سوره جن) از جمله چیزهایی که جن از آن می ترسد و سعی می کند خود را از آن دور نگه دارد تا جانش حفظ شود و از بین نرود شهاب های آسمانی می باشد. خداوند متعال اجنه را به این دلیل با شهاب های آسمانی تهدید کرده تا آنها نتوانند اخبار و اسرار آسمانی را در آسمان ها گوش دهند و این اخبار را به کاهنان و ساحران برسانند.

تاثیر دعای ابی دجانه در دفع جن از خانه

*اگر در خانه جنی وارد شود و اهل خانه را بترساند این دعا را اهل خانه نوشته و هنگام خواب در زیر سربگذارد:

بَسم الله الرَحمنِ الرَحیم

هَذَا كِتَابٌ مِنْ مُحَمَّدٍ رَسُولِ رَبِّ الْعَالَمِينَ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ، إِلَى مَنْ طَرَقَ الدَّارَ مِنَ الْعُمَّارِ وَالزُّوَّارِ وَالصَّالِحِينَ، إِلا طَارِقًا يَطْرُقُ بِخَيْرٍ يَا رَحْمَنُ، أَمَّا بَعْدُ: فَإِنَّ لَنَا وَلَكُمْ فِي الْحَقِّ سَعَةً، فَإِنْ تَكُ عَاشِقًا مُولَعًا، أَوْ فَاجِرًا مُقْتَحِمًا أَوْ رَاغِبًا حَقًّا أَوْ مُبْطِلا، هَذَا كِتَابُ اللَّهِ تَبَارَكَ وَتَعَالَى يَنْطِقُ عَلَيْنَا وَعَلَيْكُمْ بِالْحَقِّ، إِنَّا كُنَّا نَسْتَنْسِخُ مَا كُنْتُمْ تَعْمَلُونَ، وَرُسُلُنَا يَكْتُبُونَ مَا تَمْكُرُونَ، اتْرُكُوا صَاحِبَ كِتَابِي هَذَا، وَانْطَلِقُوا إِلَى عَبَدَةِ الأَصْنَامِ، وَإِلَى مَنْ يَزْعُمُ أَنَّ مَعَ اللَّهِ إِلَهًا آخَرَ لا إِلَهَ إِلا هُوَ كُلُّ شَيْءٍ هَالِكٌ إِلا وَجْهَهُ لَهُ الْحُكْمُ وَإِلَيْهِ تُرْجَعُونَ حم لایبصرون، حمعسق تُفَرِّقَ أَعْدَاءَ اللَّهِ، وَبَلَغَتْ حُجَّةُ اللَّهِ، وَلا حَوْلَ وَلا قُوَّةَ إِلا بِاللَّهِ فَسَيَكْفِيكَهُمُ اللَّهُ وَهُوَ السَّمِيعُ الْعَلِيمُ».

همچنین آمده است که ابودجانه از آزار اجنه به پیامبر اکرم (ص) شکایت کرد، حضرت نیز دعای فوق را به ایشان دادند. ابودجانه می گوید: نوشته پیامبر (ص) را گرفتم و با خود به منزل بردم. شب، هنگام خواب آن را زیر سرم گذاشتم، ناگاه متوجه شدم صدای داد و فریادی می آید که می گوید: ای ابودجاجه! این نوشته را از زیر سرت بردار و از خانه ات بیرون کن، ما هم قول می دهیم از خانه ی تو برویم و دیگر در پیش چشمان تو دیده نشویم.

من نیز به آنها گفتم: این مکتوب را بدون اجازه پیامبر (ص) بر نمی دارم. تا صبح آنها در خانه گریه و شیون می کردند و صدای فریادشان بلند بود. صبح هنگام به محضر پیامبر (ص) رسیدم و اتفاق دیشب را نقل کردم، پیامبر (ص) فرمودند: «ای ابودجانه! آن مکتوب را از خانه ات بردار و آنان را آزاد کن، قسم به آن خدایی که مرا به پیامبری برگزید، اگر آن مکتوب را برنداری آنان تا روز قیامت در آتش معذب خواهند بود».

در بین مردم شایع است که اجنه از آهن می ترسند، ولی این مطلب در بین مردم عوام رایج است و در هیچ کتاب روائی و یا منبع معتبری مشاهده نشده است و بعید است که واقعیت داشته باشد. اتفاقا یکی از اساتید درس خارج حوزه علمیه اعتقاد دارد که جن ها به آهن بسیار علاقمند هستند همانطور که انسانها به طلا علاقمند و متمایل هستند.

درباره article

حتما ببینید

آیا ماه شب چهارده بر احوالات انسان تأثیر دارد؟

آیا ماه شب چهارده بر احوالات انسان تأثیر دارد؟ آیا تاثیر ماه بر رفتار انسان …

21 نظرات

 1. ببخشید من یکی از فامیلامون همه ی این علائم رو داره احساس خفگی شدید و تنگی نفس میشه چکار کنیم که از بدنش بره بیرون ممنکن میشم جواب بدید

  • سلام – ضمن تشکر از شما بدلیل اینکه به سایت سر زدید.
   این مطلب در خصوص نشانه های حضور جن در خانه است نه بدن؛ از سوی دیگر وجود یک یا چند نشانه به تنهایی نمیتونه دلیلی قطعی بر حضور جن در خانه باشه چون مثلاً همین تنگی نفس یا احساس خفگی شدید میتونه ناشی از یک بیماری هم باشه؛ بنابراین باید ابتدا به پزشک مراجعه کنید اگر اطبا پس از معاینه و انجام آزمایشات لازم، نتونستن دلیل علمی توجیه کننده ای برای این عارضه پیدا کنن اون وقت میشه گفت که شاید قرینه ای بر حضور جن در خانه باشه. در نهایت اگر از شواهد و قراین به یقین رسیدید که جن در خانه تان حضور دارد؛ آنگاه برای دفع جن از خانه دستور لازم را در همین مقاله نوشتیم که میتونید از همونها استفاده کنید. باز هم سؤالی داشتید بفرمایید

 2. سلام دوستان.من بعضی وقتا میشنوم که تختم تق صدا میده. دیشب که برق رو خاموش کردم و دراز کشیدم روی تخت و پتو روم کشیدم .شنیدم یک نفر یدفعه گفت (هی). حدود۵ یا ۶ ماه پیش ام آنتن خونه رو آوردم پایین درستش کنم.گذاشتمش روی مبل و بعد چند دققه دیدم دار میچرخه. پارسال هم کسی خونه نبود رفتم آب بخورم دیدم خواهرم توی اتاقش داره بازی میکنه. یه بار دیگه هم کسی خونه نبود داشتم میرفتم سمت پذیرایی دیدم خواهرم از جلوم اومد و از توی من رد شد و رفت.به پدر و مادرم هم گفتم امروز.پدرم گفتش من هم مورد آزار و اذیت قرارگرفتم.آیا دلیل بر وجود جن میشه؟ خونه مان هم آپارتمان ۹۰ متری ۵ سال ساخته

  • سلام وقت بخیر
   در صورت تکرار این اتفاقات و نداشتن دلیل و توجیه طبیعی باید به دنبال علت فراطبیعی و ماوراء الطبیعه گشت و با توجه به گفته های شما و انطباق اون با نشانه های ذکر شده در مقاله؛ اینطور به نظر می رسه که نشانه های حضور موجودات غیرارگانیک در مورد شما صدق میکنه در هر حال نترسید و با توکل به خدای متعال و انجام دستورات و راهکارهای روایی و مشروعی که گفتیم ان شاء الله خود را از این وضعیت رها کنید

 3. باسلام نميدونم شاید من تخیلی شدم اونروز صدا یچیز دیگه بود ولی شب که خوابیدنی بین خواب و بیداری بودم که یه صدای خیلی زمخت و مزخرف دم گوشم یه حرفی میزد ولی فقط یکمش رو یادمه که بهم گفت”تنهای تنها میمونی”
  میترسم نکنه اتفاقی واسم بیوفته حتی از یه نفر هم پرسیدم گفتن که یه انرژی خاصداری اونا ددارن ازت تغذیه میکنن

  • سلام وقت بخیر
   این حالت در صورتی که تداوم داشته باشه و دلیل روانی و پزشکی (مثل توهم شیزوفرنی) نداشته باشه از مواردی هست که به احتمال زیاد قرینه ای بر حضور موجودات غیرارگانیک هست

 4. با سلام و درود فراوان به شما که مقاله خوب و مفیدی تهیه کردید…
  خدمتتون عرض کنم… که خانه برادرم ک فقط من و خودش زندگی میکنیم …. بی هیچ شک و شبه ای جن حضور داره و حضورش بارها و بارها احساس و مشاهده شده…. و از قرار معلوم این جن کافر است البته من حتما کافر بودنش رو تایید نمیکنم اما با وجود همه دعاها و کلمات مقدسی ک برای دفع جن بکار بردیم دفع نشده و حتی کمرنگ هم نشده… از شما متخصص محترم خواهش میکنم و التماستون میکنم راهی پیش رومونن بذارید … عاجزانه ازتون تقاضا دارم اگر ممکنه براتون کمکمون کنید…

  • سلام – خواهش میکنم
   بنده خودم را متخصص نمیدونم اما اگر از حضور جن در خانه خود آنطور که فرموده اید اطمینان حاصل کرده اید باید به طور کلی برای دفع آن از مکان زندگی تان، آنجا را برای جن ناامن نمایید و این یک قاعده کلی است
   اما اینکه چه عواملی باعث ناامن کردن یک مکان برای جن می شود؛ ما کلیاتش رو در همین مقاله عرض کردیم
   در خصوص موارد خاص روش های موردی دیگری نیز وجود دارد که این مقاله گنجایش آن روش ها را ندارد
   ضمناً همانگونه که عواملی باعث ناامن کردن یک مکان برای جن می شود عواملی نیز وجود دارند که دقیقاً عکس این عوامل عمل میکنند یعنی موجب جلب و جذب جن و جاخوش کردن آن می شوند.
   اگر با عوض کردن خانه جن به دنبال شما آمد نشان می دهد که جن به خود شما کار دارد نه مکان خاص و باید موضوع به طور دقیق تحلیل و با در نظر گرفتن همه جوانب بررسی گردد و بر اساس آن راهکار مناسبی اتخاذ شود
   با آرزوی سلامت و موفقیت برای شما

 5. سلام
  خیلی وقت پیش در خانه کبوتر داشتم، قفس آهنا قفل داشت و کسی ننیتوانست وارد قفس بشه، یک شب کبوترا خیلی صدا میکردن از اول شب تا صبح صدای پر و بالشون میوند
  صبح ک در قفس رو باز کردم ۸ تا از کبوترام بدون ریختن خون یا پر نا پدید شده بودن
  بعد از گذشت چند وقت دیروز موقع خواب گوشیم کنارم بود، وقتی بیدار شدم گوشیمو زیر تشک پیدا کردم!
  گفتم شاید خیالاتی شدم ولی امروز دوباره وقتی نشسته بودم، اسپکیرم آهنگم که ۱ ماه بود روشنش نکرده بودم، خود به خود روشن شد خیلی ترسیدم و عجیب بود.

  • سلام وقت بخیر
   سپاس از همراهی تون و عذرخواهی به خاطر تاخیر در پاسخ
   اتفاقات این چنینی در صورت تکرار می تونه قرینه ای با احتمال زیاد تلقی بشه بر حضور موجودات غیرارگانیک
   همانگونه که در روایت آمده این موجودات علاقه خاصی به کبوتر دارند و به بازی با آن مشغول می شوند و این مشغولیت باعث میشه که دیگه حواسشون از آسیب رساندن به خانه و اهالی آن پرت بشه
   در هر حال این احتمال را در نظر بگیرید که ممکنه یک نفر از ساکنان خانه که از کبوتر خوشش نیومده شاید اونها رو فراری داده پس شما بدون در نظر گرفتن احتمالات اینچنینی سریع نباید ربطش بدین به حضور موجودات غیرارگانیک اما در عین حال اگر اتفاقات اینچنینی تکرار شد و دلیل و عامل طبیعی برای اون یافت نشد میتونید کم کم به حضور این موجودات را احتمال بدبن

 6. با سلام
  در این خصوص من یک حیوان سگ خانگی کوچک دارم و جدیدا به منزل جدید در طبقه اول آپارتمان نقل مکان کردم ، متاسفانه هر روز میبینم بی قراره و همش احساس ترس میکنه ،گوش هاشو میاره پایین و تند تند به در و دیوار نگاه میکنه
  و هر از گاهی تن و بدنش میلرزه ، من گه چیزی رو احساس نمیکنم ، اما آیا امکان داره چیزی وجود داشته باشد؟

  • سلام وقت بخیر
   نگاه داشتن حیواناتی مثل سگ آن هم در آپارتمان توصیه نمیشه
   یک سگ میتونه کاربردهای مفید زیادی در روستاها و نگهبانی و یا پیدا کردن افرادی که در زلزله و سیل مفقود شدن و خیلی جاهای دیگه داشته باشه اما نگهداری بی دلیل این حیوان آن هم در آپارتمان و خانه طبق روایت های زیاد میتونه زمینه ساز حضور جن و شیاطین در خانه بشه؛ البته همانطور که گفتیم حیوانات دیگری هم هستند که نگهداری آنها توصیه شده و در هر حال در صورتی که شرایط نگهداری حیوانات را دارید میتونید از اون حیواناتی نگهداری کنید که توصیه شده
   اما در خصوص سوال تون اینکه این حیوان بیچاره دست و پاش می لرزه میتونه دلیل پزشکی داشته باشه پس آن را به یک دامپزشک یا کلینیک و درمانگاه دامپزشکی باید ببرید تا معاینه بشه و نمیشه این حالت رو ۱۰۰% به مسایل ماورایی ربط داد ؛ صرف نظر از موضوع مقاله، هر کس که تصمیم بر نگهداری هر نوع حیوان گرفته باید به رعایت حقوق این حیوانات ملتزم و عامل باشد

   متشکرم

 7. با سلام دوستان عزیز چند مورد هست خدمتتان در مورد جن عرض کنم یکی اینکه در خانه ای که صدا اذان باشه و قرآن مخصوصا با صدای بلند خونده بشه هر روز حتی. چند آیه جنیان مخصوصا کافر فرار میکنند واز بوی سرکه خیلی بدشان میآید و از کلمه یا علی استمداد از حضرت امیرالمومنین این مطلب را یک نفر با یک جن‌گیر صحبت کرده بود از وی نقل میکرد و خواندن قل اعوذ ها در هر روز

 8. سلام نمیدونم خودمون جن داریم یا خونه . دست به طلا بزنیم خاک میشه و هرکاری برای هرکسی میکنیم بد میشیم . از دیوار صدا کوبیدن میاد انگار دارن با کلنگ دیوار میکنن بیشتر از ده ساله اینجوریه . تو خونه سایه میبینیم مثل آدم نه رو دیوار . کبودی روی بدن مخصوصا پا که خیلی وقت میبره جاش خوب شه و… چیکار کنم ؟پیش هرکس رفتیم کمکی نکرد حتی دعا و قرآن نوشتیم بدتر شد . ممنون منتظرم

  • سلام وقت بخیر – عذرخواهی به خاطر تاخیر در پاسخ
   فروبسته شدن کارها از علایم احتمالی سحر و جادو و طلسم است (البته این موضوع صرفا به تنهایی علامت قطعی سحر نیست بلکه با جود این علامت و علایم دیگری که در مقاله سحر توضیح دادیم میتونیم نتیجه بگیریم که به احتمال زیاد از سحر و جادو باشه) در این صورت راهکارهای زیادی را در مقاله باطل کردن سحر و جادو توضیح دادیم.

   اون موارد دیگه که گفتید در صورت تکرار و عدم داشتن دلیل طبیعی همانطور که در مقاله هم گفتیم از علایم و نشانه های حضور جن می تونه باشه که باید از پروردگار طلب کمک کنید و راهکارهای داده شده را انجام بدهید (به ویژه دعای ابی دجانه و تلاوت قرآن در منزل)

   دعا نوشتن نیاز به مراجعه دعانویس نداره هر کسی میتونه برای خودش دعا کنه و در دعا کردن طبق صریح آیه قرآن بر روی همه بندگان باز هست: قل لعبادی انی قریب اجیب دعوه الداع اذا دعان = به بندگانم بگو که من نزدیکم و دعای دعا کننده را آنگاه که مرا بخواند اجابت می کنم (جواب می دهم)

   بسیاری از دعانویسان افرادی شیاد هستند و مراجعه به آنها اگر ضرری در بر نداشته باشد قطعا نفعی هم ندارد؛ مراجعه به این چنین افرادی از گناهانی است که خشم خداوند را در بر دارد و چه بسا خداوند یک بنده را به خاطر مراجعه به درگاه غیر خودش به همان واگذار نماید و در این صورت باید استغار و آمرزش بطلبیم باشد که مشمول مغفرت و رحمت بی انتهای پروردگار قرار بگیریم

   با احترام

 9. من چندین بار است صدای باز و بسته شدن در را میشنوم مثلا درخانه تنها بودم و در یکی از اتاق ها خواب بودم یهو از اتاق خواهرم صدای باز و بسته شدن در اومد حتی صدای کلیدشم ک باز و بسته شد هم اومد یه بارم شب رفتم تو حیاط داشتم برمیگشتم ک بیام تو خونه صدای بسته شدی در ورودی خونه اومد رفتم تو هیچکس هم بیدار نبود همه هم خواب بودن مامانمم صدا کردم خواب بود ساعتا ۲ و نیم بود خونمونم ۱۵۰ متره ویلایی به نظرتون این با وجود جن ربطی داره؟؟؟

  • وقوع هر اتفاق و پیشامدی را نمیشه به حضور جن ربط داد همچنین ویلایی بودن خانه نیز فی نفسه ارتباطی با حضور جن نمیتونه داشته باشه اما اگر یک اتفاق مشکوک چندین و چند بار تکرار بشه و دلیل طبیعی براش نشه پیدا کرد یا مخصوصا اگه در کنار آن اتفاق، شواهد و قراین دیگه ای (که در این مقاله توضیح دادیم کامل) صورت بگیره اون وقت میشه از آن به عنوان یک دلیل و ظن قوی استفاده کرد؛ در هر حال در صورت اطمینان از حضور جن باید طبق مواردی که گفتیم عمل بشه تا مشکل رفع بشه ان شاء الله

 10. سلام سقف خانه ما بیش از سه متر است ولی در خانه کبوتر سفید نر داریم بعضی وقت ها هم از پشت پنجره سدای در زدن میاید ان زمان باید چه کار کنم؟

  • سلام وقت بخیر – عذرخواهی میکنم به خاطر تاخیر در جواب
   دور تا دور خانه طبق روایت عمل کنید (آیت الکرسی بنویسید) همچنین تلاوت قرآن (پخش صوت قرآن) و دعای ابی دجانه نیز بسیار مجرب و موثر است

 11. اگر از جنی نترسیم ما را رحا میکند یا بر عکس؟

  • جن برای ترساندن نمی آید که در صورت نترسیدن رها کند و برود موارد و دلایل حضور آن توصیح داده شده؛ همچنین راه های فراری دادن آن نیز به صورت بیان کردیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × سه =