خانه / خانه داری / ماوراء / نشانه های حضور جن در خانه

نشانه های حضور جن در خانه

نشانه های حضور جن در خانه
4.9 (97.78%) 9 votes

نشانه های حضور جن در خانه یا محل مشخصی چیست؟! توجه داشته باشید که یک علامت به تنهایی نمیتواند نشانه ای از حضور جن باشد چراکه ممکن است نشانه بیماری باشد یا اینکه شما دچار توهم و خیالات شده باشید. اما در صورت تکرار علامت و نیافتن دلیل علمی توجیه کننده برای آن میتواند نشانه ای بر حضور جن باشد.

 

علائم احتمالی و نشانه های حضور جن در خانه چیست؟

 

 • خواب های وحشتناک و تکرار خواب ها و دیدن روح و اجنه و در خواب یا تکان نخوردن دست و پا و بدن بعد بیداری در نیمه های شب
 • نگاه کردن و خیره شدن ناخوداگاه در زمان طولانی به جایی از اطاق از طرف خودتان یا اطرافیانتان بدون اینکه پلک بزنند یا به چیزی فکر کنید
 • جابجایی یا گم شدن اشیا بویژه اشیاء قیمتی مانند زیورآلات و انگشتر و پيدا شدن آنها در جايی كه انتظارش را نداريد. به ویژه انگشتر
 • باز شدن ناگهانی در یا پنجره بدون دلیل توجیه کننده
 • شنیدن صدای پای در حال دویدن روی پشت بام
 • سوزن سوزن شدن نقاطی از بدن
 • شنیدن صداهایی با مضمون تهدید یا وعده مثلاً “من کمکت میکنم” ،”بچه ات را میکشم” و یا دعوت و تشویق یکی از زوجین به “جدایی و طلاق”
 • احساس تنگی نفس شدید و فشار روی قفسه سینه ( بدون وجود بیماری هایی مثل آلرژی دستگاه تنفسی ، آسم و تنگی نفس و …)
 • اذیت و آزار حیوانات خانگی مثلاً سر صدای بدون دلیل از مرغ و خروس و یا زخمی شدن آنها بصورت ناگهانی و یا سگ خانگی به سمت دیوار یا در خانه بدون اینکه چیزی را ببینند یا صدایی شنیده باشند
 • اذیت و آزار کودکان مثلاً احساس بیخوابی یا ترس از خواب در اطفال یا دیدن موجودی به شکل حیوان خانگی روی سینه در هنگام دراز کشیدن
 • شنیدن صدای کوبیدن مشت از دیوار خانه
 • احساس قشعریره یعنی سرمای همراه با لرزش یک مرتبه ای کل بدن بصورت ناگهانی (در بین برخی از عوام معروف است که در توصیف این حالت میگویند عزارئیل از کنارت رد شد) البته این حالت ممکن است دلیل پزشکی هم داشته باشد که تفکیک این دو از هم بسیار مهم است.
 • دیدن گربه سیاه که رنگ خالص سیاه دارند در اطراف و خیره شدنش به محل خاص
 • وقوع دعوا و نزاع و مشاجرات و مجادلات شدید بین اعضاء خانواده بویژه زن و شوهر در حد جنون بدون هیچ مقدمه
 • گریه های شدید و ترس شدید ناگهانی نوزاد یا کودک در موقع خواب یا شب
 • ضربه زدن صدای در زدن یا به پنجره کوبیدن بدون اینکه شخصی در پشت آن باشد
 • دیدن انسان هایی با پاهایی برعکس یا شبیه سم یا چیزی شبیه چادر سفید یا بوی بسیار بد در اطراف
 • نشانه سرد شدن ناگهانی و كاملا محسوس هوای اطراف انسان از دیگر علائم است. جن ها هميشه انرژی اطراف خود را جذب ميكنند و اين باعث از دست رفتن دمای اطرافشان ميشود. اگر ناگهان و به طور غير منتظره در هوای گرم يا نسبتأ گرم احساس سرما كرديد بدانيد كه ميتواند از نشانه های حضور جن در خانه باشد، البته يک نشانه به تنهايی كافی نيست.
 • صدای همهمه، شادی و يا عزا. شنيدن صداهای دسته جمعی، شيون و زاری و يا صدای خوشحالی و كل كشيدن خانمها در بيداری
 • قلقلک دادن كف پا هنگام دراز كشيدن. بيشتر جن ها به قلقلک دادن كف پای انسان علاقه دارند.
 • صدا زدن اسم شخص هنگامی كه در خانه كاملا تنهاست، اين نشانه بايد در بيداری كامل باشد و در هنگام خواب، مستی و هنگامی كه انسان تحت تاثير مواد مخدر باشد به هيچ عنوان از نشانه های حضور جن در خانه محسوب نميشود.
 • قرمز شدن چشم و تغيير حالت صورت به طوری كه نگاه انسان در آن حالت در ديگران ايجاد ترس كند ( البته اين علامت فقط در بعضی افراد مشاهده ميشود)
 • ديدن چهره يكی از اعضای خانواده در يک لحظه هنگامی كه آن شخص در خانه نيست. به طور مثال زنی در خانه تنهاست و شوهرش در شهر ديگری در ماموريت به سر ميبرد و يک لحظه شوهرش را می بيند كه از اتاقی به اتاق ديگر میرود و پس از آن تازه بخاطر می آورد كه اصلا شوهرش در جای ديگری و خارج از منزل بوده است.
 • ظاهر شدن كبوديها یا جراجاتی روی بدن بدون هيچ دليلی. اين علامت در صورتی يکی از نشانه های حضور جن در خانه محسوب می شود كه شخص كاملاً سالم بوده و دچار هيچ بيماری نباشد.

علائم جن زدگی

معمولا بر اثر جن زدگی فرد کارهایی عجیب و غیر قابل پیش بینی انجام می‌دهد به طوری که کاملا درون گرا شده و ارتباط خود را با دیگران قطع یا محدود می‌کند؛ گاهی اوقات دچار حمله‌های عصبی و روانی می‌شود و بیشتر از قبل ساکت و پرخاشگر می‌شود. گفته می‌شود که این افراد مدتی طولانی به نقطه‌ای نامعلوم خیره می‌شوند یا با اشیاء و فضای خالی صحبت می‌کنند. بسیاری افرادی که جن بر آن‌ها غالب می‌شود ناخودآگاه دچار کبودی و جراحاتی در سطح پوست خود می‌شوند و نمی‌توانند علت آن را پیدا کنند.

گفته می‌شود بیشتر افراد جن زده بدن بسیار سردی دارند به طوری که با نزدیک شدن به آن‌ها یا گرفتن دستانشان ممکن است احساس سرمای شدیدی به شما دست دهد. برخی از تحقیقات انجام‌شده به این موضوع اشاره کرده‌اند که هنگام نزدیک شدن جن، تغییر دمایی در محیط اطراف حس می‌شود که ممکن است به علت انرژی باشد که این موجودات حامل آن هستند. برخی از محققان این انرژی را انرژی الکترومغناطیسی می‌دانند که باعث کاهش مادون قرمز و انرژی محیط و به دنبال آن سبب کاهش دما می‌شود. به همین دلیل است که افراد جن زده مانند یخچال سرد هستند.

 

فیلم های خارجی که درباره حضور جن ها در خانه ها ساخته شده است:

 • انیمیشن جن در خانه محصول سال 2017
 • فیلم The Conjuring 1 اکران در سال 2013
 • فیلم The Conjuring 2 اکران در سال 2016
 • فیلم The Conjuring 3 در حال ساخت است و هنوز اکران نشده ( قرار است در 2019 اکران شود)

 

جن در قرآن

 

 • در سوره الرحمن بارها در آیات مختلف جن و انس به صورت همزمان با یک عبارت : مورد خطاب قرار گرفته است: “فبای آلاء ربکما تکذبان؟!” 
 • در همین سوره الرحمن بارها نام “جان” – “جن” آمده است.
 • در سوره ناس واژه “جنه” در کنار واژه “ناس” آمده است.
 • سوره ای به نام “جن” در قرآن نازل شده است.

 

دلایل حضور جن در خانه : چگونه جن را از خانه بیرون کنیم ؟!

 

یکی از علت های حضور جن در خانه، ارتفاع سقف یا ارتفاع خود خانه است. برخی از محققان نیز اعتقاد دارند چند طبقه بودن خانه (آپارتمان)، سبب آسیب رساندن جن  می شود. و ادعا دارند که بر اساس آمار و مطالعات، افرادی که در طبقات بالایی زندگی می‌کنند بیشتر در معرض آسیب جن هستند. برخی هم اعتقاد دارند آپارتمان اشکالی ندارد و فقط فاصله سقف هر واحد تا کف همان واجد نباید بیشتر از حد معینی باشد.

مَا رُفِع‌ مِنَ السَّقْفِ فَوْقَ‌ ثَمَانِيَةِ أَذْرُعٍ‌ فَهُوَ مَسْكُون‌ [ المحاسن، برقی، ج2، ص609.]

یعنی هر سقفی که بلندتر از هشت ذراع باشد مسکن جن خواهد بود.

در روایت آمده است:

ابْنِ‌ بَيْتَكَ‌ سَبْعَةَ أَذْرُعٍ فَمَا كَانَ فَوْقَ ذَلِكَ سَكَنَهُ الشَّيَاطِينُ إِنَّ الشَّيَاطِينَ لَيْسَتْ فِي السَّمَاءِ وَ لَا فِي الْأَرْضِ وَ إِنَّمَا تَسْكُنُ الْهَوَاءَ [الکافی، کلینی، ط اسلامیه، ج6، ص529.]

یعنی بلندی سقف خانه خود را سه متر و نیم بساز، آنچه بیش از سه و نیم متر باشد، شیطان ساکن می‌شود، شیطان نه در آسمان و نه در زمین ساکن است، بلکه در هوا ساکن است.

در روایت آمده است:

شَكَا إِلَيْهِ رَجُلٌ عَبَثَ‌ أَهْلِ‌ الْأَرْضِ‌ بِأَهْلِ بَيْتِهِ وَ بِعِيَالِهِ فَقَالَ كَمْ سَمْكُ بَيْتِكَ فَقَالَ عَشَرَةُ أَذْرُعٍ فَقَالَ اذْرَعْ ثَمَانِيَةً ثُمَّ اكْتُبْ آيَةَ الْكُرْسِيِّ فِيمَا بَيْنَ الثَّمَانِيَةِ إِلَى الْعَشَرَةِ كَمَا يَدُورُ فَإِنْ كَانَ بَيْتٌ سَمْكُهُ أَكْثَرُ مِنْ ثَمَانِيَةِ أَذْرُعٍ فَهُوَ مُحْتَضَرٌ وَ الْجِنُّ تَكُونُ فِيهِ تَسْكُنُه‌ [ المحاسن، برقی، ج2، ص610.]

یعنی مردی به امام صادق(ع) از اذیت کردن اجنه شکایت کرد امام(ع) فرمود سقف خانه‌ی تو چه اندازه ای است؟ عرض کرد ده ذراع فرمود هشت ذراع اندازه بگیر و آیت الکرسی را بین هشت تا ده ذراعی به شکل دور تا دور بنویس زیرا هر خانه ای که سقف آن بیشتر از هشت ذراع باشد همانا محل حضور جن است و در آن خانه ساکن می‌شوند.

 

از جمله چیزهایی که جن از آن می ترسد و سعی می کند خود را از آن دور نگه دارد تا جانش حفظ شود و از بیننرود شهاب های آسمانی می باشد. خداوند متعال اجنه را به این دلیل با شهاب های آسمانی تهدید کرده تا آنها نتوانند اخبار و اسرار آسمانی را در آسمان ها گوش دهند و این اخبار را به کاهنان و ساحران برسانند.

ترس جن از بعضی حیوانات

پیامبر (ص) فرمود: حیواناتی را در خانه نگه‌داری کنید، تا شیاطین به جای این که به فرزندانتان مشغول شوند به آن‌ها مشغول شو

جن ها از بعضی حیوانات نیز بسیار هراس دارند، مانند کبوتر، خروس سفید و اسب اصیل.

اسب اصیل

(( ان الجن لا یدخلون دارا فیه فرس عقیق)).
((بدرستیکه جنها داخل خانه ای که در آن خانه اسب اصیل باشد نمی شوند)).

 

کبوتر

جن ها از کبوتر نیز وحشت بسیار دارند مخصوصا اگر کبوتر دو رنگ و یا سفید باشد. در روایتی امام صادق(ع) فرمودند:(( هر خانه ای که در آن کبوتر باشد آفتی از جن به اهل آن خانه نمی رسد)).

امام صادق(ع) فرمود: خانه پیامبری نبود که در‌ آن کبوتری نباشد، چرا که جن‌های احمق با کودکان آن خانه بازی می‌کردند ولی زمانی که کبوتری در خانه بود آن‌ها به کبوتران مشغول می‌شدند و مردم را ترک می‌نمودند.

امام موسی بن جعفر نیز می فرمایند:
((بال زدن کبوتر باعث گریختن و دور شدن شیاطین اجنه می شود)).

آنان از کبوتر نیز وحشت فراوان دارند مخصوصا اگر کبوتر دو رنگ و یا سفید باشد. در روایتی امام صادق (ع) فرموده اند: «هر خانه ای که در آن کبوتر باشد آفتی از جن به اهل آن خانه نمی رسد».

امام موسی بن جعفر (ع) نیز می فرمایند: «بال و پر زدن کبوتر باعث گریختن و دور شدن شیاطین اجنه می شود».

یکی دیگر از حیواناتی که جنیان از آنها هراس دارند و داخل آن خانه ای که این حیوان در آن باشد نمی شوند، خروس سفید است. در حدیث معبتری که از اما صادق (ع) وارد شده حضرت می فرمایند: «خروس بال گشاده سفید اگر در خانه ای باشد آن خانه و هفت خانه ی اطراف آن را از بلاها نگه می دارد و یک بال زدن کبوتر دو رنگ بهتر است از هفت خروس سفید».

 

خروس سفید

یکی دیگر از حیواناتی که اجنه از آنها هراس دارند و داخل آن خانه ای که این حیوان در آن باشد نمی شوند، خروس سفید است.

در حدیث معتبری از امام صادق (ع) وارد شده حضرت می فرمایند:
((خروس بال گشاده سفید اگر در خانه ای باشد آن خانه و هفت خانه اطراف آن را از بلاها نگه می دارد و یک بال زدن کبوتر دو رنگ بهتر است از هفت خروس سفید)).

 

 امام رضا (ع) فرمود: خروس پنج خصلت از انبیا را دارد: 1- شناختن اوقات نماز 2- غیرت 3- شجاعت 4- بخشش زیاد 5- زیاد جماع نمودن. کتاب مکارم الاخلاق نوشته رضی الدین طبرسی

پیامبر (ص) فرمود: هرگاه صدای خروسی را شنیدید بدانید که او فرشته‌ای را دیده است، پس از خدا طلب حاجت نمایید و به او متوجه شوید و هنگامی که صدای الاغی را شنیدید، پناه ببرند به خدا از شرّ شیطان که آن الاغ، شیطانی را دیده است. کتاب مکارم الاخلاق نوشته رضی الدین طبرسی

 پیامبر (ص) فرمود: خروس سفید، دوستم است و دشمن او دشمن خداست. او صاحب خود را و هفتاد خانه را محافظت می‌کند. پیامبر (ص) خروس را با خود نگاه می‌داشت. کتاب مکارم الاخلاق نوشته رضی الدین طبرسی

 

 و نیز ایشان فرمود: به خروس حرف زشت مگویید که او شما را به اوقات نماز آشنا می‌کند. کتاب مکارم الاخلاق نوشته رضی الدین طبرسی

همچنین آن حضرت (ص) فرمود: به خروس حرف زشت نزنید که او دوست من است و من هم دوست او هستم و نیز دشمن او دشمن من است. قسم به خداوند حقی که مرا مبعوث نمود که اگر بنی بشر بدانند چه فوایدی او دارد، پرها و گوشتش را با طلا و نقره می‌خرند و او جن‌های متمرّد را از خانه دور می‌کند. کتاب مکارم الاخلاق نوشته رضی الدین طبرسی

همچنین ایشان فرمود: کسی که خروس سفید را در خانه نگهداری نماید از سه شر در امان خواهد بود: 1- از کافر 2- از کاهن 3- از ساحر. کتاب مکارم الاخلاق نوشته رضی الدین طبرسی

نقش دعای ابی دجانه در دفع جن از خانه

*اگر در خانه جنی وارد شود و اهل خانه را بترساند این دعا را اهل خانه نوشته و هنگام خواب در زیر سربگذارد:

بَسم الله الرَحمنِ الرَحیم

هَذَا كِتَابٌ مِنْ مُحَمَّدٍ رَسُولِ رَبِّ الْعَالَمِينَ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ، إِلَى مَنْ طَرَقَ الدَّارَ مِنَ الْعُمَّارِ وَالزُّوَّارِ وَالصَّالِحِينَ، إِلا طَارِقًا يَطْرُقُ بِخَيْرٍ يَا رَحْمَنُ، أَمَّا بَعْدُ: فَإِنَّ لَنَا وَلَكُمْ فِي الْحَقِّ سَعَةً، فَإِنْ تَكُ عَاشِقًا مُولَعًا، أَوْ فَاجِرًا مُقْتَحِمًا أَوْ رَاغِبًا حَقًّا أَوْ مُبْطِلا، هَذَا كِتَابُ اللَّهِ تَبَارَكَ وَتَعَالَى يَنْطِقُ عَلَيْنَا وَعَلَيْكُمْ بِالْحَقِّ، إِنَّا كُنَّا نَسْتَنْسِخُ مَا كُنْتُمْ تَعْمَلُونَ، وَرُسُلُنَا يَكْتُبُونَ مَا تَمْكُرُونَ، اتْرُكُوا صَاحِبَ كِتَابِي هَذَا، وَانْطَلِقُوا إِلَى عَبَدَةِ الأَصْنَامِ، وَإِلَى مَنْ يَزْعُمُ أَنَّ مَعَ اللَّهِ إِلَهًا آخَرَ لا إِلَهَ إِلا هُوَ كُلُّ شَيْءٍ هَالِكٌ إِلا وَجْهَهُ لَهُ الْحُكْمُ وَإِلَيْهِ تُرْجَعُونَ حم لایبصرون، حمعسق تُفَرِّقَ أَعْدَاءَ اللَّهِ، وَبَلَغَتْ حُجَّةُ اللَّهِ، وَلا حَوْلَ وَلا قُوَّةَ إِلا بِاللَّهِ فَسَيَكْفِيكَهُمُ اللَّهُ وَهُوَ السَّمِيعُ الْعَلِيمُ».

همچنین آمده است که ابودجانه از آزار اجنه به پیامبر اکرم (ص) شکایت کرد، حضرت نیز دعای فوق را به ایشان دادند. ابودجانه می گوید: نوشته پیامبر (ص) را گرفتم و با خود به منزل بردم. شب، هنگام خواب آن را زیر سرم گذاشتم، ناگاه متوجه شدم صدای داد و فریادی می آید که می گوید: ای ابودجاجه! این نوشته را از زیر سرت بردار و از خانه ات بیرون کن، ما هم قول می دهیم از خانه ی تو برویم و دیگر در پیش چشمان تو دیده نشویم.

من نیز به آنها گفتم: این مکتوب را بدون اجازه پیامبر (ص) بر نمی دارم. تا صبح آنها در خانه گریه و شیون می کردند و صدای فریادشان بلند بود. صبح هنگام به محضر پیامبر (ص) رسیدم و اتفاق دیشب را نقل کردم، پیامبر (ص) فرمودند: «ای ابودجانه! آن مکتوب را از خانه ات بردار و آنان را آزاد کن، قسم به آن خدایی که مرا به پیامبری برگزید، اگر آن مکتوب را برنداری آنان تا روز قیامت در آتش معذب خواهند بود».

در بین مردم شایع است که اجنه از آهن می ترسند، ولی این مطلب در بین مردم عوام رایج است و در هیچ کتاب روائی و یا منبع معتبری مشاهده نشده است و بعید است که واقعیت داشته باشد. اتفاقا یکی از اساتید درس خارج حوزه علمیه اعتقاد دارد که جن ها به آهن بسیار علاقمند هستند همانطور که انسانها به طلا علاقمند و متمایل هستند.

درباره article

حتما ببینید

قمر در عقرب

قمر در عقرب و تاثیر آن بر زندگی انسان

قمر در عقرب و تاثیر آن بر زندگی انسان4.7 (94%) 10 votes قمر در عقرب …

2 نظرات

 1. ببخشید من یکی از فامیلامون همه ی این علائم رو داره احساس خفگی شدید و تنگی نفس میشه چکار کنیم که از بدنش بره بیرون ممنکن میشم جواب بدید

  • سلام – ضمن تشکر از شما بدلیل اینکه به سایت سر زدید.
   این مطلب در خصوص نشانه های حضور جن در خانه است نه بدن؛ از سوی دیگر وجود یک یا چند نشانه به تنهایی نمیتونه دلیلی قطعی بر حضور جن در خانه باشه چون مثلاً همین تنگی نفس یا احساس خفگی شدید میتونه ناشی از یک بیماری هم باشه؛ بنابراین باید ابتدا به پزشک مراجعه کنید اگر اطبا پس از معاینه و انجام آزمایشات لازم، نتونستن دلیل علمی توجیه کننده ای برای این عارضه پیدا کنن اون وقت میشه گفت که شاید قرینه ای بر حضور جن در خانه باشه. در نهایت اگر از شواهد و قراین به یقین رسیدید که جن در خانه تان حضور دارد؛ آنگاه برای دفع جن از خانه دستور لازم را در همین مقاله نوشتیم که میتونید از همونها استفاده کنید. باز هم سؤالی داشتید بفرمایید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 8 =