خانه / خانه داری / ماوراء / راههای رهایی از شر جن و دفع آن ها

راههای رهایی از شر جن و دفع آن ها

بر اساس روایات معتبر برجای مانده، همانگونه که اجنه دارای غم و شادی، غصه و حزن و امید و آرزو هستند، ترس و وحشت نیز دارند. چرا که بعضی عوامل و موجودات به آنان ضرر می زنند و یا جان آنان را به خطر و نیستی می کشانند.

در نتیجه، طبیعی است که یک موجود زنده از چیزهایی که به او آسیب های سخت می رساند و منافع او را به خطر می اندازد بترسد و از آن هراس داشته باشد.

اگر شما هم نشانه های حضور جن در خانه را احساس کرید باید برای رهایی از شر جن ها و دفع کردنشان اقدام کنید.

نگران نباشید کار سختی نیست. فقط این نکته را در نظر داشته باشید که این کار نیاز به زمان و تلاش زیاد دارد. ممکن است شما اقدام به دفع ان ها کنید اما در نیمه راه، توسط تلقیناتی که خودشان به شما می دهند دلسرد و خسته شوید.

به خدا توکل کنید و با امید پیش بروید.

 

راههای پیشگیری و رهایی از شر جن و دفع آن ها

1- به خودتان تلقین کنید.

در روز ساعاتی که مشغله کمتری دارید، پشت ترافیک هستید یا در صف دکتر به انتظار نشستید با خودتان تمرین و تکرار کنید که شما توانایی آزاد شدن و رهایی از این مشکل را دارید. شما قدرتمند هستید و می توانید از خودتان دفاع کنید.

2- بسم الله بگویید.

جنگیری یا تسخیر جن در قرآن حرام است و کسی که این کار را انجام دهد در واقع خود تسخیر جن شده زیرا اجنه کافر گاهی به دنیای انسانها وارد شده و اجازه نمی‌دهند فرد تسخیر شده مسلمان از دنیا برود. برای دوری گزیدن از این پدیده می‌توان از جمله زیبای “بسم‌الله الرحمن الرحیم” استفاده کرد به خصوص زمانی که در جایی می‌خواهیم بنشینیم یا به هنگام برخواستن یا آتش روشن کردن از آیه بسم‌الله الرحمن الرحیم استفاده کرده تا اجنه دور شوند.

با گفتن «بسم الله» شیاطین و اجنه از آن محل دور می شوند، به همین علت گفته اند قبل از ریختن آب جوش بر روی زمین «بسم الله» بگوئید تا اجنه از آنجا دور شوند و یا قبل از خوردن غذا «بسم الله» بگویید تا در طعام شما شریک نشوند و از برکت آن غذا نکاهند.

از پیامبر اکرم (ص) سوال شد: آیا شیطان با انسان هم غذا می شود؟ حضرت فرمود: «آری، هر سفره ای که بر سر آن «بسم الله» گفته نشود، شیطان با افراد آن سفره، هم غذا می شود و خداوند برکت را از آن می برد».

3- صدقه بدهید.

به فرموده آیت ‏الله شیخ حسنعلى اصفهانى در كتاب نشان از بى ‏نشان ها، هر روز اگر چه به مقدار كم صدقه بدهید. صدقه همچون دژ محکمی از شما در برابر بلایا محافظت می کند.

4- اعمال و دعاهای وارد شده را بخوانید.

یکی دیگر از راه های دفع اجنه بی تردید آیات وادعیه ای می باشد که از سوی ائمه اطهار (ع) سفارش شده است، به نحوی که از امام صادق (ع) روایت شده که حضرت فرمودند: «برای دفع دیو و پری سوره جن را هفت بار بخوانید».

اگر آیه 144 از سوره آل عمران را هفت مرتبه بر آب بخوانند و سپس به کسی که گرفتار جن زدگی شده است بخورانند دیگر جن نمی بیند و او را اذیت نمی کنند، آیه مبارکه این است: « وَ مَا محُمَّدٌ إِلَّا رَسُولٌ قَدْ خَلَتْ مِن قَبْلِهِ الرُّسُلُ أَ فَإِیْن مَّاتَ أَوْ قُتِلَ انقَلَبْتُمْ عَلىَ أَعْقَابِکُمْ …».

همچنین اگر اجنه خانه ای را مورد هجوم سنگ قرار دهند برای دفع سنگ انداختن جنیان این دعا نافع است: «حَسبی الله کفی سَمع الله لمَن دُعا لَیس وَراء الله منتهی»

*اگر در خانه جنی وارد شود و اهل خانه را بترساند این دعا را اهل خانه نوشته و هنگام خواب در زیر سربگذارد:

بَسم الله الرَحمنِ الرَحیم

هَذَا كِتَابٌ مِنْ مُحَمَّدٍ رَسُولِ رَبِّ الْعَالَمِينَ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ، إِلَى مَنْ طَرَقَ الدَّارَ مِنَ الْعُمَّارِ وَالزُّوَّارِ وَالصَّالِحِينَ، إِلا طَارِقًا يَطْرُقُ بِخَيْرٍ يَا رَحْمَنُ، أَمَّا بَعْدُ: فَإِنَّ لَنَا وَلَكُمْ فِي الْحَقِّ سَعَةً، فَإِنْ تَكُ عَاشِقًا مُولَعًا، أَوْ فَاجِرًا مُقْتَحِمًا أَوْ رَاغِبًا حَقًّا أَوْ مُبْطِلا، هَذَا كِتَابُ اللَّهِ تَبَارَكَ وَتَعَالَى يَنْطِقُ عَلَيْنَا وَعَلَيْكُمْ بِالْحَقِّ، إِنَّا كُنَّا نَسْتَنْسِخُ مَا كُنْتُمْ تَعْمَلُونَ، وَرُسُلُنَا يَكْتُبُونَ مَا تَمْكُرُونَ، اتْرُكُوا صَاحِبَ كِتَابِي هَذَا، وَانْطَلِقُوا إِلَى عَبَدَةِ الأَصْنَامِ، وَإِلَى مَنْ يَزْعُمُ أَنَّ مَعَ اللَّهِ إِلَهًا آخَرَ لا إِلَهَ إِلا هُوَ كُلُّ شَيْءٍ هَالِكٌ إِلا وَجْهَهُ لَهُ الْحُكْمُ وَإِلَيْهِ تُرْجَعُونَ حم لایبصرون، حمعسق تُفَرِّقَ أَعْدَاءَ اللَّهِ، وَبَلَغَتْ حُجَّةُ اللَّهِ، وَلا حَوْلَ وَلا قُوَّةَ إِلا بِاللَّهِ فَسَيَكْفِيكَهُمُ اللَّهُ وَهُوَ السَّمِيعُ الْعَلِيمُ».

قرائت سوره یس: یک مرتبه در روز و یک مرتبه در شب

قرائت سوره لقمان: یک مرتبه در روز و یک مرتبه در شب

خواندن آیات ۹۷ و ۹۸ سوره مبارکه مومنون

وَقُل رَّبِّ أَعُوذُ بِکَ مِنْ هَمَزَاتِ الشَّیَاطِینِ ﴿۹۷﴾ وَأَعُوذُ بِکَ رَبِّ أَن یَحْضُرُونِ ﴿۹۸﴾ 

ترجمه: و بگو پروردگارا از وسوسه ‏هاى شیطانها به تو پناه مى‏برم(۹۷) و پروردگارا از اینکه [آنها] به پیش من حاضر شوند به تو پناه مى‏برم(۹۸)

 در روايات معتبر همچنان از حضرت امام جعفر صادق علیه السلام وارد شده: كه پيش از طلوع و غروب آفتاب ده مرتبه بگو:

أَعُوذُ بِاللَّهِ السَّمِيعِ الْعَلِيمِ مِنْ هَمَزَاتِ الشَّيَاطِينِ وَ أَعُوذُ بِاللَّهِ أَنْ يَحْضُرُونِ إِنَّ اللَّهَ هُوَ السَّمِيعُ الْعَلِيمُ.

5- انرژی های منفی را از خود دور کنید.

یکی از بهترین کارها برای دفع انرژی منفی استفاده از حمام نمک غلیظ است. وان حمام را از آب نمک غلیظ پر کرده و مدتی درون ان دراز بکشید.

هر روز پاهای خود را در تشتی از آب نمک قرار دهید.

آب و نمک را در اطراف خانه بپاشید.

6- اطراف خانه نمک بریزید.

7- اسفند را در خانه دود کنید.

8-  در روایتی از امام صادق (ع) است که می‌فرماید “خانه‌های خود را از حدی بلندتر نگیرید تا سکونت گاه جنیان نشود.”

بنابراین برای اینکه خانه مأمنی برای جنیان نشود حتی‌الامکان از مرتفع کردن خانه‌ها بپرهیزید و در صورت داشتن ارتفاع، نوشتن آیت‌الکرسی را بر بلندای خانه فراموش نکنید چون اجنه پرنده هستند و می‌توانند در آن نقاط ساکن شده و به مرور مزاحمت برای ساکنین ایجاد کنند.

 

راهکارهای رهایی و نجات از شر جن

1. قرائت معوذتین (سوره ناس و فلق): يكی از بهترين راهكارها براي در امان ماندن از شر اين موجودات، قرائت مداوم سوره ناس و فلق است؛ از امام صادق (علیه السلام) نقل شده كه درباره آثار و بركات سوره الناس فرمود: «كسی كه سوره ناس را در منزلش قرائت كند، از جن و وسوسه‌ها محفوظ مي‌ماند. كسي كه آن سوره را بنويسد و بر اطفال كوچك همراه كند، آن اطفال به اذن خداوند از شرّ جنيان محفوظ مي‌مانند».
2. قرائت سوره جن: امام صادق (علیه السلام) در حدیثی فرمود: “قرائت سوره جن باعث فرار جن ها می شود” برای فراری دادن جن ها از محل خود، و نیز برای شفای بیماران، باید حداقل این سوره را سه بار قرائت کند، البته هفت بار نیز گفته شده که باید در محل خلوتی صورت گیرد. قرائت ابجدی این سوره 84 بار است.

3. در مفاتيح الجنان از پيامبر اكرم حضرت محمد(صلی الله علیه و آله) نقل شده كه مي‌فرمايند‌ برای دفع شياطين (جنيان) “آيه سخره( سوره اعراف آيه 54 تا56) را بخوانند: « إِنَّ رَبَّكُمُ اللَّهُ الَّذِى خَلَقَ السَّمَاوَاتِ وَ الْأَرْضَ فىِ سِتَّةِ أَيَّامٍ ثُمَّ اسْتَوَى‏ عَلىَ الْعَرْشِ يُغْشىِ الَّيْلَ النهََّارَ يَطْلُبُهُ حَثِيثًا وَ الشَّمْسَ وَ الْقَمَرَ وَ النُّجُومَ مُسَخَّرَاتِ بِأَمْرِهِ أَلَا لَهُ الخَْلْقُ وَ الْأَمْرُ تَبَارَكَ اللَّهُ رَبُّ الْعَلَمِينَ * ادْعُواْ رَبَّكُمْ تَضَرُّعًا وَ خُفْيَةً إِنَّهُ لَا يحُِبُّ الْمُعْتَدِينَ * وَ لَا تُفْسِدُواْ فىِ الْأَرْضِ بَعْدَ إِصْلَاحِهَا وَ ادْعُوهُ خَوْفًا وَ طَمَعًا إِنَّ رَحْمَتَ اللَّهِ قَرِيبٌ مِّنَ الْمُحْسِنِين »
4. اين دعا نيز مكرر خوانده شود:« اللَّهُمَّ إِنَّكَ لَا يَكْفِي مِنْكَ أَحَدٌ وَ أَنْتَ تَكْفِي مِنْ كُلِّ أَحَدٍ مِنْ خَلْقِكَ فَاكْفِنِي‏ شَرَّ الْجِنِّ وَ الْأِنس.»

5.  قرائت سوره یس: یک مرتبه در روز و یک مرتبه در شب

6. قرائت سوره لقمان: یک مرتبه در روز و یک مرتبه در شب

7. خواندن آیات 97 و 98 سوره مبارکه مومنون

وَقُل رَّبِّ أَعُوذُ بِکَ مِنْ هَمَزَاتِ الشَّیَاطِینِ ﴿۹۷﴾ وَأَعُوذُ بِکَ رَبِّ أَن یَحْضُرُونِ ﴿۹۸﴾ 

ترجمه: و بگو پروردگارا از وسوسه ‏هاى شیطانها به تو پناه مى‏برم(۹۷) و پروردگارا از اینکه [آنها] به پیش من حاضر شوند به تو پناه مى‏برم(۹۸)

8. در روايات معتبر همچنان از حضرت امام جعفر صادق علیه السلام وارد شده: كه پيش از طلوع و غروب آفتاب ده مرتبه بگو:

أَعُوذُ بِاللَّهِ السَّمِيعِ الْعَلِيمِ مِنْ هَمَزَاتِ الشَّيَاطِينِ وَ أَعُوذُ بِاللَّهِ أَنْ يَحْضُرُونِ إِنَّ اللَّهَ هُوَ السَّمِيعُ الْعَلِيمُ.

9. پاشیدن نمک در اطراف منزل و دیوارها

10- دود کردن اسفند

 

درباره article

حتما ببینید

دفع انرژی منفی دیگران

دفع انرژی منفی دیگران / چکار کنیم تا انرژی منفی دیگران روی ما تاثیر نداشته باشد؟

همه ما انسان ها این قابلیت را داریم که بر روی یکدیر تاثیر گذار باشیم. …

یک دیدگاه

 1. سلام
  خسته نباشید مطلب خوبی بود
  ببخشید یه سؤال برام پیش اومده آیا حیوانات می تونن اجنه رو ببینند؟!
  آخه قدرت هایی دارن که انسان ها ندارن
  مثلا بعضی از حیوانات فرکانس هایی از امواج را میشوند که انسان نمیتونه اون فرکانس ها را بشنوه
  این سؤال مدت ها ذهن منو به خودش مشغول کرده و ضمن اینکه چند از دوستای من همین باور رو دارن
  ممنون میشم در این خصوص هم توضیح بدین
  مرسی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − سه =