خانه / خانه داری / ماوراء / همزاد کیست و نشانه های داشتن همزاد چیست؟

همزاد کیست و نشانه های داشتن همزاد چیست؟

طبق روایات در اسلام هر انسانی دارای دو همزاد می باشد. یک همزاد خوب است و دعوت به خوبی دارد و همزاد دیگر بد است و به شر و بدی دعوت می کند.

یکی از مباحثی که در علوم غریبه مطرح است موضوع همزاد می باشد. همزاد چیست؟! آیا واقعاً همزاد وجود دارد ؟! نشانه های داشتن همزاد چیست؟!

آیا همزاد دروغ و افسانه است و یا بخشی از آن واقعی و بخشی نادرست است؟! آیا خطر همزاد برای همه یکسان است یا فقط بعضی افراد گرفتار خطر همزاد خود می شوند؟!

دانلود سریال ترسناک احضار

این سریال منطبق با آموزه های همزاد پندارانه شرقی از مواجهه با ارواح و اجنه است.

نشانه های داشتن همزاد

 

همزاد با آدمی و در کنار او زندگی می کند و در تمامی دوران زندگی همراه آدمی است و بعد از مرگ، زندگی همزاد به پایان نمی رسد بلکه تغییر شکل می دهد.

همزاد دارای جسم لطیفی است و دورترین راه ها را در مدت زمان کوتاهی طی کرده و می تواند برای ما خبری بیاورد. همچنین میتواند بین دو نفر محبت و یا کینه ایجاد کند و بسیاری از کارهایی را که انسانهای معمول نمی توانند انجام دهند همزاد انجام می دهد.

بحث همزاد از قدیم در میان ملل مختلف جهان مطرح بوده و در باب آن افسانه های گوناگونی بیان شده است. قدما معتقد بودند که همراه با تولد هر انسانی موجودی کاملاً شبیه به او از جنس جن و پری خلق میشود و همگام با او رشد میکند و ممکن است گاهی با یکدیگر ملاقات هم داشته باشند. افسانه های مربوط به همزاد در کشورهای جهان و کشور ما میگوید که در زمان تولد نوزاد یک جن نیز با او متولد میشود که از هر لحاظ شبیه به اوست ؛ چه از لحاظ روحی و چه ویژگی های بدنی. نشانه های داشتن همزاد و این تشابه بقدری زیاد است که اگر همزاد انسان دچار شادی یا غم شود در انسان هم تاثیر میگذارد و این حالت به صورت عکس هم ممکن است یعنی با شادی و غم انسان همزادش هم دچار همین حالت میشود و به این دلیل است که ما گاهی بی دلیل شاد و یا غمگین میشویم.

در باورهای قدیمی عوام در ایران باور به چندین موجود افسانه ای و تخیلی رواج داشته است از جمله موجوداتی به نام همزاد. بنا بر این باورها، هر شخص دارای همزادی است که در جایی به نام دنیای از ما بهتران بطور هم‌زمان با او زندگی می‌کند و رشدی همگام با آن شخص دارد.

مصریان قدیم نیز بر این باور بودند که کلاً تمامی زندگان دارای همزاد هستند که این همزادها را «کا» می‌نامیدند. به باور مصریان پس از مرگ انسان همزاد آنها نمی‌میرد.

عاملان و مرتاضان هندی هم معتقدند بعد از مرگ آدمی همزاد او نمی میرد. بلکه شکل جدیدی اختیار کرده زنده می ماند و در هوا مشغول گشت و گذار خواهد بود.

مسئله مهم این است که ساحران قدرت تحریک همزاد را دارند. بنابراین می توانند همزاد را در مواقع طلسم، چشم زخم و جادو تحریک کرده و مجبور به کارهای احمقانه کنند.

 

انواع همزاد :

همزاد دارای ۴ نوع است: همزاد آتشی ، همزاد بادی ، همزاد آبی، همزاد خاکی.

اشکال همزاد: همزاد در اوایل به شکل بخاری به نظر می رسد و رنگی تقریبا نیلی دارد، مانند ابر، و شکل آن موهوم بنظر خواهد آمد. هر چه عامل در عمل تسخیر قوی تر باشدو از قدرت بالایی برخوردار باشد، شکل و شمایل همزاد منسجم تر به نظر خواهد رسید و شبیه تر به موجودی زنده دیده خواهد شد.

وصف همزاد:

همزاد با آدمی زاده شده و در کنار او زندگی می کند، و بعد از مرگ آدمی نیز زندگی همزاد به پایان رسیده و یا تغییر شکل می دهد.
به گفته ی مرتاضان هندی بعد از مرگ آدمی همزاد او نمی میرد بلکه زنده مانده و در هوا مشغول گشت و گذار خواهد بود.

کارهایی که همزاد می تواند انجام دهد:

۱- بین دو نفر محبت و یا دشمنی ایجاد کند، بسته به حکم شما دارد.
۲- از جایی عکس و یا طرحی برداشته و برای شما بیاورد.
۳- شخص و یا شی ء گمشده را پیدا کند.
۴- از آینده خبر دهد.
۵- دفینه و گنج های پنهان را به شما نشان دهد.
۶- از گذشته هر چه بخواهید به شما خواهد گفت.

فطرت همزاد :

برخی از همزادها بنا بر طبیعتشان دوست دارند که همیشه مشغول انجام کار باشند و خود را سرگرم کند. پس باید همیشه کاری را به او بدهید در غیر این صورت اسمی به او بدهید تا ورد زبان کند. برخی از همزادها سرسخت هستند و برخی شوخ طبع. تمام حالات همزاد بسته به حالات عامل دارد.

 

 

«در مورد همزاد داشتن انسان ها، چند روایت وارد شده است.

 

از جمله در روایات آمده که خداوند متعال به ابلیس فرمود: فرزندی به آدم نمی دهم، جز این که مانندش را به تو دهم، و هر آدمی، هم زاد شیطانی دارد.

در روایت دیگری آمده است که پیغمبر(ص) فرمود: چه بسا که هیچ کس نباشند جز آن که همزاد او از جنّ برای او گماشته شده است، گفتند: یا رسول اللَّه آیا برای شما هم هست؟ فرمود: برای من نیز هست، جز این که خدا یاریم داده که او تسلیم من شده است و مرا جز به نیکی واندارد(و من از او در سلامت هستم).

مقصود پیغمبر اکرم(ص) در این روایت، بر حذر داشتن دیگران از فتنه هم زاد و وسوسه و اغوای او است، و به ما آگاهی داده که او همراه ما است که تا حد امکان خود را از او نگهداریم.

بنابراین، با توجه به این که خداوند پیامبران را برای هدایت بشر فرستاده، از طرفی هم شیطان و فرزندانش ساکت و خاموش ننشستند؛ بلکه کمین نمودند تا فرزندان آدم را به انحراف بکشند؛ بدیهی است شیطان تنها بر آن عدّه از انسان ها مسلّط می شود که آنان از یاد خدا غافل شوند. از این رو خداوند در قرآن می فرماید: و هر کس از یاد خدا روی گردان شود شیطان را به سراغ او می فرستیم، پس همواره قرین او است»

 

دیدگاه و اعتقاد اعراب جاهلیت و صدر اسلام درباره همزاد

در تفسیر قمى در حدیثى که نسبتش را به امام صادق (علیه السلام ) داده آمده که در معناى آیه ((و ما هو بقول شیطان رجیم )) فرموده : منظور از آن ، کاهنانى هستند که در قریش بودند، و سخنان خود را به سخنان شیطانهایى نسبت مى دادند که به اصطلاح خود، آنان همزاد آنان بودند، و ایشان به زبان آن همزادها سخن مى گفتند، و این آیه شریفه مى فرماید: قرآن مانند سخنان کاهنان از سخنان شیطانهاى رانده شده نیست. ( منبع: ترجمه تفسیر المیزان نویسنده : علامه طباطبایی جلد : 20 صفحه : 363 )

و در الدر المنثور است که …. از ابن عباس روایت کرده اند که گفت روزى …… حضار جلسه (قریش) گفتند: اى محمد …..اگر منظورت از این کارها پول است بگو تا از اموال خود آنقدر برایت جمع کنیم که تو از همه ما توانگرتر باشى ، و…..، و اگر همزاد جنى خود را مى بینى و اوست که بر عقل و فکر تو چیره گشته به این روزت افکنده بگو تا چون ریگ پول خرج کنیم و با دست اطباء معالجه ات نمائیم ….. رسول خدا (صلى اللّه علیه وآله وسلم) فرمود: هیچ یک از اینها که گفتید در من نیست….. ( منبع: ترجمه تفسیر المیزان نویسنده : علامه طباطبایی جلد : 13 صفحه : 296 و 297)

دیدگاه مفسران قرآن درباره همزاد

 

همزاد همانطور که از اسمش پیداست به موجودی می گویند که همراه با انسان زاده می شود و تا لحظه مرگ همراه او خواهد بود. هر انسانی همراه با خود دو همزاد دارد: همزاد اول از جنس “فرشتگان” و همزاد دوم از جنس “شیاطین” است. در زبان انگلیسی به همزاد Doppelganger و در زبان عربی نیز به آن، “قرین” گفته می شود. در آیات متعددی از قرآن کریم واژه قرین به کار رفته است. اما در خصوص این که مراد از قرین واقعا همزاد است یا چیز دیگر بین مفسرین دو گروه هستند. علامه طباطبایی در تفسیر آیه 51 سوره صافات (قَالَ قَائِلٌ مِنْهُمْ إِنِّي كَانَ لِي قَرِينٌ) ضمن این که به این موضوع اذعان می کند که بعضی از مفسران اعتقاد دارند که مراد از قرین همزاد است اما نظر مخالف خود را نیز ابراز می دارد. که در ادامه عیناً مطلب ایشان در تفسیر المیزان را در این باره ذکر می کنیم.

بعضى از مفسرین گفته اند: مراد از “قرین” همزادى از شیطانها است و لیکن این حرف صحیح نیست ؛ زیرا قرآن کریم داشتن قرین از شیطانها را تنها براى کسانى قائل است که از ذکر خدا و یاد او غافلند، و اما مخلصین از داشتن چنین قرین هایى ، در عصمت الهى قرار دارند، و نیز خداى تعالى ایشان را از اینکه تحت تاثیر شیطانها قرار گیرند حفظ کرده ، همان طور که از ابلیس در آیه “فبعزتک لاغوینهم اجمعین الا عبادک منهم المخلصین” حکایت کرده که گفت بندگان مخلص تو از اغواى من مستثنى هستند. بله ممکن است شیطانها مت عرض ‌ بندگان مخلص خدا بشوند، اما نمى توانند ایشان را تحت تاثیر وسوسه خود قراردهند، و چنین متعرضى را نمى توان قرین نام نهاد. ( منبع : ترجمه تفسیر المیزان نویسنده : علامه طباطبایی جلد : 17 صفحه : 208 )

 

در عین حال واژه قرین در آیات دیگری نیز از قرآن کریم به کار رفته است مثلاً در آیات 21 و 27 سوره قاف که این واژه به کار رفته است. در ادامه ایات شریفه 21 تا 27 نیز به همراه ترجمه ذکر می شود.

وَجَاءَتْ کُلُّ نَفْسٍ مَّعَهَا سَائِقٌ وَشَهِیدٌ[۲۱] لَّقَدْ کُنتَ فِی غَفْلَهٍ مِّنْ هَٰذَا فَکَشَفْنَا عَنکَ غِطَاءَکَ فَبَصَرُکَ الْیَوْمَ حَدِیدٌ[۲۲] وَقَالَ قَرِینُهُ هَٰذَا مَا لَدَیَّ عَتِیدٌ[۲۳] أَلْقِیَا فِی جَهَنَّمَ کُلَّ کَفَّارٍ عَنِیدٍ[۲۴] مَّنَّاعٍ لِّلْخَیْرِ مُعْتَدٍ مُّرِیبٍ[۲۵] الَّذِی جَعَلَ مَعَ اللَّهِ إِلَٰهًا آخَرَ فَأَلْقِیَاهُ فِی الْعَذَابِ الشَّدِیدِ[۲۶] قَالَ قَرِینُهُ رَبَّنَا مَا أَطْغَیْتُهُ وَلَٰکِن کَانَ فِی ضَلَالٍ بَعِیدٍ[۲۷]

ﻭ ﻫﺮ ﺍﻧﺴﺎﻧﻰ ﻭﺍﺭﺩ ﻣﺤﺸﺮ ﻣﻰ ﮔﺮﺩﺩ ﺩﺭ ﺣﺎﻟﻰ ﻛﻪ ﻫﻤﺮﺍﻩ ﺍﻭ ﺳﻮﻕ ﺩﻫﻨﺪﻩ ﻭ ﮔﻮﺍﻫﻰ ﺍﺳﺖ.(۲۱) (ﺑﻪ ﺍﻭ ﺧﻄﺎﺏ ﻣﻰ ﺷﻮﺩ) ﺗﻮ ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺻﺤﻨﻪ (ﻭ ﺩﺍﺩﮔﺎﻩ ﺑﺰﺭﮒ) ﻏﺎﻓﻞ ﺑﻮﺩﻯ، ﻭ ﻣﺎ ﭘﺮﺩﻩ ﺭﺍ ﺍﺯ ﭼﺸﻢ ﺗﻮ ﻛﻨﺎﺭ ﺯﺩﻳﻢ، ﻭ ﺍﻣﺮﻭﺯ ﭼﺸﻤﺖ ﻛﺎﻣﻠﺎ ﺗﻴﺰ ﺑﻴﻦ ﺍﺳﺖ!(۲۲) ﻓﺮﺷﺘﻪ ﻫﻤﻨﺸﻴﻦ ﺍﻭ ﻣﻰ ﮔﻮﻳﺪ ﺍﻳﻦ ﻧﺎﻣﻪ ﺍﻋﻤﺎﻝ ﺍﻭ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﻧﺰﺩ ﻣﻦ ﺣﺎﺿﺮ ﻭ ﺁﻣﺎﺩﻩ ﺍﺳﺖ.(۲۳) (ﺧﺪﺍﻭﻧﺪ ﻓﺮﻣﺎﻥ ﻣﻰ ﺩﻫﺪ:) ﺩﺭ ﺟﻬﻨﻢ ﺑﻴﻔﻜﻨﻴﺪ ﻫﺮ ﻛﺎﻓﺮ ﻣﺘﻜﺒﺮ ﻭ ﻟﺠﻮﺝ ﺭﺍ.(۲۴) ﺁﻥ ﻛﺴﻰ ﻛﻪ ﺷﺪﻳﺪﺍ ﻣﺎﻧﻊ ﺧﻴﺮ ﺍﺳﺖ، ﻣﺘﺠﺎﻭﺯ ﺍﺳﺖ، ﻭ ﺩﺭ ﺷﻚ ﻭ ﺗﺮﺩﻳﺪ (ﺣﺘﻰ ﺩﻳﮕﺮﺍﻥ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺗﺮﺩﻳﺪ ﻣﻰ ﺍﻓﻜﻨﺪ).(۲۵) ﺁﻥ ﻛﺴﻰ ﻛﻪ ﻣﻌﺒﻮﺩ ﺩﻳﮕﺮﻯ ﺑﺎ ﺧﺪﺍ ﻗﺮﺍﺭ ﺩﺍﺩﻩ (ﺁﺭﻯ) ﺍﻭ ﺭﺍ ﺩﺭ ﻋﺬﺍﺏ ﺷﺪﻳﺪ ﺑﻴﻔﻜﻨﻴﺪ!(۲۶) ﻭ ﻫﻤﻨﺸﻴﻨﺶ ﺍﺯ ﺷﻴﺎﻃﻴﻦ ﻣﻰ ﮔﻮﻳﺪ: ﭘﺮﻭﺭﺩﮔﺎﺭﺍ ﻣﻦ ﺍﻭ ﺭﺍ ﺑﻪ ﻃﻐﻴﺎﻥ ﻭﺍ ﻧﺪﺍﺷﺘﻢ ﻟﻜﻦ ﺍﻭ ﺧﻮﺩ ﺩﺭ ﮔﻤﺮﺍﻫﻰ ﺩﻭﺭ ﻭ ﺩﺭﺍﺯﻯ ﺑﻮﺩ.(۲۷)

 

تفسیر علامه طباطبایی بر این آیات

مطالب ذیل برگرفته از ترجمه تفسیر المیزان اثر علامه طباطبایی است.

تفسیر آیه 21 سوره قاف : وَ قَالَ قَرِینُهُ هَذَا مَا لَدَى عَتِیدٌ از دیدگاه علامه طباطبایی
سیاق آیه خالى از چنین ظهورى نیست که مراد از این (“قرین” همان ملک موکلى باشد که در دنیا با او بود، حال اگر سائق هم همان باشد معنا چنین مى شود: خدایا این است آن انسانى که همواره با من بود و اینک حاضر است . و اگر مراد از کلمه قرین شهید مى باشد که او نیز با آدمى است ، معنا چنین مى شود: این است – در حالى که به نامه اعمال آن انسان اشاره مى کند، اعمالى که در دنیا از او دیده – آنچه من از اعمال او تهیه کرده ام .
بعضى از مفسرین گفته اند: مراد از قرین ، شیطانى است که یک عمر با او بوده و گمراهش مى کرده . و معناى کلام خداى سبحان بنابراین چنین مى شود: این است آن انسانى که من متصدى گمراهى اش بودم ، و زمام نفسش را به دست داشتم ، اینک براى رفتن به دوزخ حاضر است.

تفسیر آیه 27 سوره قاف: قَالَ قَرِینُهُ رَبَّنَا مَا أَطغَیْتُهُ وَ لَکِن کانَ فى ضلَلِ بَعِیدٍ از دیدگاه علامه طباطبایی

مراد از قرین در اینجا مسلما قرین شیطانى است که در کلام مجید خداى تعالى مکرر نامش آمده ، و آن عبارت است از همان شیطانى که همواره با آدمى هست و غوایت و ضلالت را به آدمى وحى مى کند. از آن جمله قرآن در باره اش فرموده : “و من یعش عن ذکر الرّحمن نقیض له شیطانا فهو له قرین و انهم لیصدونهم عن السبیل و یحسبون انهم مهتدون حتى اذا جاءنا قال یا لیت بینى و بینک بعد المشرقین فبئس القرین”.

نتیجه:

علامه طباطبایی معتقد است که قرین شیطانی قطعاً وجود دارد اما اینطور نیست که قرین شیطانی به صورت همزاد و دائماً همراه با انسان باشد به طوری که از ابتدای تولد تا پایان زندگی همراه و قرین او باشد؛ بلکه قرین شیطانی یک چیز موقتی است و همنشینی یا عدم همنشینی او تابع اعمال انسان است؛ به نظر می رسد که منظور علامه از قرآن کریم داشتن قرین از شیطانها را تنها براى کسانى قائل است که از ذکر خدا و یاد او غافلند ناظر به آیه 36 سوره زخرف باشد؛ که می فرماید:

وَمَن یَعْشُ عَن ذِکْرِ الرَّحْمَٰنِ نُقَیِّضْ لَهُ شَیْطَانًا فَهُوَ لَهُ قَرِینٌ

ترجمه فارسی (انصاریان):

و هر کس خود را از یاد [خدای] رحمان به کوردلی و حجاب باطن بزند، شیطانی بر او می گماریم که آن شیطان ملازم و دمسازش باشد.

برای جمع کردن بین نظر علامه که اعتقاد دارد قرین شیطانی تابع اعمال است با دیگر مفسرانی که اعتقاد دارند همزاد شیطانی وجود دارد شاید بتوان این دو قول را به این صورت با هم جمع کرد که هر انسانی همزاد جنی دارد اما اینکه این همزاد تسلط بر انسان داشته باشد یا نداشته باشد این دیگر تابع اعمال خود انسان است.

 

دیدگاه برخی از متخصصان علوم ماورایی درباره همزاد

همراه هر انسانی دو موجود ماورایی [یکی از جنس فرشتگان و دیگری از جنس شیاطین] زاده می شوند که تا دم مرگ با او همراه خواهند بود و روز قیامت نیز همراه با او وارد دادگاه محشر می شوند. به این دو موجود، همزاد یا قرین می گوییم. این دو همزاد نمیتوانند در آن واحد و همزمان در جسم ما فعال باشند. بنابراین فقط یک همزاد در آن واحد می تواند بر ما مسلط شود. اگر ما خوب زندگی کنیم، با تقوا و بدور از گناه باشیم، همواره و در همه حال یاد خدا باشیم و به واجبات دینی عمل کنیم، همزاد شیطانی خود را تضعیف کرده و همزاد ملکی را فعال می کنیم. در غیر این صورت و اگر به اعمال غیر انسانی و شیطانی دامن بزنیم همزاد ملکی تضعیف و همزاد شیطانی ما فعال خواهد شد. بر همین اساس اگر دیدید همیشه به سمت کارهای خلاف عرف و اخلاق وسوسه و تشویق می شوید یا احساس حسادت و بدبینی نسبت به
اطرافیان دارید و اهل کارهای خیر نیستید همزاد شیطانی شما فعال است.

اگر مورد اصابت بیماری ماورایی مانند جن، جادو یا چشم زخم و حسد قرار بگیریم، با دو مساله مواجه خواهیم بود. اگر همزاد ملکی خود را تقویت کرده باشیم تا جایی که تقویتش کرده ایم با آن عامل شیطانی میجنگد و مانند یک سد نورانی از ما دفاع خواهد کرد. اما اگر همزاد ملکی ما ضعیف بود، خیلی سریع توسط عوامل شیطانی زندانی می شود. بعد از آن همزاد شیطانی با موکلین جادو علیه ما وارد عمل شده، توطئه کرده و تمام نقاط ضعف و قوت ما را به آنها خواهد گفت.

از آنجایی که همزاد از دوره نوزادی با ما متولد می شود، از تمام حالات روحی و رفتار و شخصیت ما مطلع است. و هر نوع اتفاقی که در گذشته ما افتاده است را می داند. از سوی دیگر چون توانایی خواندن ذهن و وسوسه کردن ما را دارد، هم می تواند خودش ما را به سمت خیر و شر دعوت کند و هم اطلاعات شخصی ما را تقدیم فالگیرها و جادوگرها کند.

به اعتقاد گروهی از کارشناسان علوم غریبه توفیق و عدم توفیق انسان در انجام کارهای خوب ارتباط مستقیم با وضعیت همزاد انسان دارد. مثلاً اگر مواقعی که تصمیم به انجام کار خوبی می گیریم به در بسته می خوریم و اصطلاحاً توفیق انجام این کار نیک از ما گرفته می شود؛ این به این معناست که همزاد شیطانی ما فعال و مسلط است و میخواهد با این کارها باعث شود ما دست از راه درست برداشته و قدم در راه شیطان بگذاریم تا همه چیز برای ما راست و ریست شود. اما اگر در کارهای خلاف و کارهایی که خداوند را ناراحت میکند قدم برداشته و بدشانسی بیاوریم باید خوشحال شویم چون همزاد مَلَکی ما فعال است و دارد ما را از افتادن در گناه باز می دارد. اما اگر در راه خلاف قدم گذاشته و همه چیز برای ما و برای گناه کردنمان حاضر و آماده شد باید بترسیم چون همزاد شیطانی ما مسلط بر امور شده است.

معمولا زمانی که همزاد شیطانی درون جسم فعال باشد، چشم زخم و حسد نیز خنثی می شود. چون شیطان به شیطان ضرر نمیرساند. به همین خاطر است که بعضیها را میبینیم خیلی زود تحت تاثیر چشم و حسد قرار میگیرند اما بعضیها در همان شرایط، چشم و حسد روی آنها کارگر نیست.
جادوگرها و فالگیرهایی که با استفاده از موکلهایشان طالع ما را می گویند، گذشته و آینده ما را بازگو وپیش بینی میکنند یا افکار و ذهن ما را میخوانند، این کار را با کمک همزاد شیطانی ما انجام می دهند. یعنی موکل آنها با همزاد ما ارتباط بر قرار کرده و تمام اطلاعات ما را از او می گیرد و به فالگیر می دهد. در تله پاتی، ذهن خوانی، هیپنوتیزم و … نیز ارتباط با سوژه به کمک همزاد صورت میگیرد.

اگر در خواب صحبت کنیم، داد بزنیم، زجه بکشیم ولی صبح که بیدار شویم ندانیم چه نوع خوابی دیده ایم و چرا داد میزدیم، این به این معناست که همزاد ما با سایر موجودات ماورایی وارد نوعی درگیری و کشمکش شده است.

درباره article

حتما ببینید

دفع انرژی منفی دیگران

دفع انرژی منفی دیگران / چکار کنیم تا انرژی منفی دیگران روی ما تاثیر نداشته باشد؟

همه ما انسان ها این قابلیت را داریم که بر روی یکدیر تاثیر گذار باشیم. …

4 نظرات

  1. سلام وقت بخیر
    ببخشید آیا اعتقاد به همزاد در میان ملیت ها و اقوام دیگر مثلاً اروپایی ها هم وجود داره؟!
    ممنون میشم در این خصوص هم توضیح بدید

  2. ممنون از اطلاعاتی که در اختیارمون گذاشتین…..من به شخصه خیلی استفاده کردم و خیلی چیزها یاد گرفتم…در پناه حق باشید

  3. احسنت عالی بود دقیقا من خیلی از این موقعیت هارو تجربه کردم اما نمیدونستم که عاملش همزادهامن
    اما اینکه وقتی توی خواب بعضی کارهارو ناخواسته انجام میدیم دلیل اینه که همزادمون در جنگ و جدل به سر میبره خیلی عجیب بود برام. چون من یه پسر عمو دارم که راه میره توی خواب یعنی دلیلش این میتونه باشه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × یک =