خانه / رژیم لاغری / چگونه تحریک احساسات می تواند منجر به لاغری شود؟

چگونه تحریک احساسات می تواند منجر به لاغری شود؟

شاید عجیب به نظر برسد که چگونه می توان با تحریک احساسات موفق به کاهش وزن شد؟ بسیاری از افراد رژیم لاغری سخت و فشرده می گیرند اما دریغ از 100 گرم کاهش وزن!

اگر با این مطلب تا انتها همراه باشید متوجه می شوید که چگونه می توان با تریک احساسات لاغر شد.

این موضوع در انگلستان مورد تحقیق و پژوهش قرار گرفته است. برای این تحقیق بر روی کودکان مقطع پیش دبستانی، افراد معتاد به خوردن غذا و گروه های خاص دیگری مطالعه صورت گرفته است.

در پایان این نتیجه حاصل شده است که نحوه غذا خوردنف تحریک احساسات و لذت بردن از غذا بر روی کاهش وزن تاثیر می گذارد. اما چگونه؟

در این تحقیق کاملا مشخص شد که میزان رضایت مندی فرد از یک غذا بر روی نحوه خوردن و … تاثیر بسیار زیادی دارد.

مطالعه ی انجام شده در سال 2018 در مجله انجمن پزشکی آمریکا نشان داد که برای لاغر شدن یک رژیم غذایی کم چرب یا کم کالری مهم نیست. جودی گریبل بنیانگذار وعده های غذایی GreenGrown می گوید: “مهمترین چیز، کیفیت غذا است.” او می گوید: “تحریک حواس – چه با نگاه به تصاویر غذا ها و چه لمس کردن آن ها می تواند تأثیر زیادی در میزان رضایت شما با غذا داشته باشد.

لاغری
لاغری

 

به عبارت دیر اگر شما از غذایی راضی باشید و احساس لذت از دیدن و خوردن آن بکنید، می توانید به لاغر شدن خود کمک کنید.

بیشتر افرادی که در رژیم های لاغری موفق نیستند به این علت است که از خوردن و دیدن غذاهای تکراری و بی میل نسبت به ان ها خسته شده و میل به خوردن غذاهای جدید و متنوع در ان ها افزایش می یابد.

بنابراین برای کاهش وزن تمرکز خود را بر روی درست کردن غذاهایی خوشمزه با لمس کردن ان ها بگذارید. فلفل دلمه ای های رنگی را با ذرت پخته، برش های تربچه، پیازچه، خیار و گوجه سرو کنید. دیدن رنگ این غذاها از لحاظ بصری و لمس آن ها تعامل خوبی برای کم کردن وزن شما دارند.

تماشای تصاویر غذا در مجلات و … می تواند در سلامتی شما نقش بسزایی داشته باشد. شاید در درجه اول تصور کنید که تماشای عکس غذاهای خوشمزه موجب تحریک اشتهای شما می شود.

اما در همین تحقیقاتی که در انگلستان انجام شد، محققان دریافتند که احساس رضایت از غذا با دیدن و لمس کردن موجب می شود میل به خوردن های مکرر در فرد به میزان قابل توجهی کم شود.

بنابراین توصیه می شود غذاها و میوه های رنگارنگ را لمس کرده و نوش جان نید.

منبع:

www.cookinglight.com

درباره nima

حتما ببینید

طرز تهیه گرانولا بار

طرز تهیه گرانولا بار

گرانولا بار یه گزینه بسیار عالی برای عزیزانی هست که رژیم دارن. یا این که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × چهار =