خانه / مد و زیبایی / روغن های مضر برای پوست های دارای منافذ بسته

روغن های مضر برای پوست های دارای منافذ بسته

روغن های مضر برای پوست های دارای منافذ بسته را چقدر می شناسید؟ اگر تمایل دارید تا از پوست صورتتان با روغن های طبیعی محافظت کنید این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

فقط به این دلیل که چیزی طبیعی است نمی تواند قابل استفاده برای پوست شما باشد. درست است که مواد طبیعی پوست شما را نسبت به مواد مصنوعی سالم تر می کنند، اما همه مواد طبیعی برای هر نوع پوستی مناسب نیست. افرادی که دارای پوست حساسی هستند در مقایسه با سایر افراد باید در مورد محصولاتی که استفاده می کنند محتاط تر باشند.

اگر پوست شما چرب است باید از موادی که موجب بسته شدن منافذ پوست می شوند دوری کنید. این قاعده برای مواد طبیعی هم صدق می کند.

انتخاب روغن بر اساس نوع پوست شما

بعضی از روغن ها برای پوست مفید هستند. اما همین روغن ها ممکن است در افرادی موجب بسته شدن منافذ باز پوست شوند. پس هر فردی با توجه به نوع پوست خود باید روغن مناسب را انتخاب کند.

oils for acne prone skin

1. روغن نارگیل

روغن نارگیل یکی از روغن های طبیعی و پر فایده برای پوست و مو می باشد. این روغن بیشتر برای پوست های خشک و حساس مفید است اما افرادی که دارای پوست چرب هستند نباید از این روغن استفاده کنند. چرا که منافذ باز پوستشان پسته می شود.

oils for acne prone skin

2. کره کاکائو

این یکی دیگر از مواد بسیار مرطوب کننده است که دارای آنتی اکسیدان های محافظ پوست می باشد.  اما می تواند برای پوست های چرب مضر باشد و سبب مسدود شدن منافذ پوست شود.

3. روغن کنجد

روغن کنجد در بین روغن های دیگر طبیعت متعادل تری دارد. اما بهتر است قبل از استفاده مقداری از ان را روی قسمتی از پوست خود تست کنید. تا ببینید بدن شما به این روغن چه واکنشی نشان می دهد. با توجه به این که این روغن خاصیت فراوانی دارد، اگر نی توانید از آن روی پوست خود استفاده کنید، از این روغن برای قسمت های دیگر بدن استفاده کردهو از ان لذت ببرید.

4. روغن ریشه گندم

استفاده از این روغن برای پوست های که منافذشان مسدود شده صحیح نیست. ولی با توجه به خاصیتی که دارد از این روغن برای موهای خود استفاده کنید.

5. روغن های دیگر

روغن های دیگری مانند روغن زیتون، آووکادو، هسته زردآلو و روغن بادام شیرین برای پوست های چرب و دارای منافذ مسدود شده مناسب نیستند.

annmariegianni

درباره article

حتما ببینید

نحوه صحیح حمام کردن

نحوه صحیح حمام کردن برای جلوگیری از آسیب رسیدن به پوست و مو

نحوه صحیح حمام کردن بسیار ساده است. همه ما می دانیم که قرار گرفتن در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 8 =