خانه / مد و زیبایی / نحوه صحیح حمام کردن برای جلوگیری از آسیب رسیدن به پوست و مو

نحوه صحیح حمام کردن برای جلوگیری از آسیب رسیدن به پوست و مو

نحوه صحیح حمام کردن بسیار ساده است. همه ما می دانیم که قرار گرفتن در مجاورت آب داغ و استفاده از مواد شیمیایی شوینده می تواند به شدت پوست و مو را تحت تاثیر قرار دهد.

با راهکارهایی ساده نحوه صحیح حمام کردن را فرا بگیرید و چشمه های آب گرم را به منزل خود ببرید!

نحوه صحیح حمام کردن

دمای آب را بررسی کنید.  شما آب گرم می خواهید، نه داغ. Regine Berthelot، استادی برجسته در نیویورک می گوید: “آب که 1 یا 2 درجه گرمتر از دمای بدن شما باشد، ماهیچه های شما را شل می کند.” مونا گوهرا، متخصص پوست، استاد پزشکی دانشکده پزشکی هم می گوید: آب داغ چربی های طبیعی و پروتئین ها محلول در آن را از بین برده و به همین دلیل سطح محافظ روی پوست برداشته می شود و از این رو پوست خشک و شکننده می شود. بنابراین فرد دچار اگزما و خارش و سوزش می شود.

نحوه صحیح حمام کردن
نحوه صحیح حمام کردن

 

سعی کنید موقع حمام کردن حتما از روغن های مناسب پوست خود استفاده کنید. روغن ها می توانند آبرسانی و تامین رطوبت را بر عهده بگیرند. وندا سرادادور، متخصص پوست می گوید بدن شما در زمان استفاده از روغن مناسب حمام، مواد معدنی مورد نیاز را جذب می کند که این مواد می توانند باعث کاهش درد عضلات شوند.

قبل از رفتن به حمام مواد آرایشی روی پوست خود را پاک کنید. این مواد در محیط مرطوب حمام اثرات نامطلوبی را بر روی پوست شما می گذارند.

 

at-home facial

 

بهتر است در حمام از ماسک مناسب صورت خود استفاده کنید. سطح صورت را با ماسک مناسب پوشش داده و برای 10 دقیقه استراحت کنید. این کار باعث می شود تا منافذ باز صورت تنگ شود و پوست فرم مناسب تری داشته باشد.

ماسک های آبرسان برای پوست های خشک بسیار مناسب هستند.

اصولا سعی کنید به پوست صورت خود اهمیت دهید. چرا که در زمان کهولت که پوست به صورت طبیعی پیر و افتاده می شود دیگر توان بازسازی خود را ندارد. بنابراین تا جوان هستید برنامه مراقبتی خوبی برای پوست و موی خود داشته باشید.

سعی کنید از شوینده های دارای مواد قلیایی استفاده نکنید تا اوضاع را برای خود قمر در عقرب نکنید. این مواد چربی های مفید روی پوست بدن و سر را از بین می برند و عوارض وحشتناکی دارند. 

اگر جزو افرادی هستید که دارای پوست خشکی هستید سعی کنید هر روز حمام نکنید یا این که در مواقع حمام حتما از روغن مناسب استفاده کنید.

bhg

درباره article

حتما ببینید

روغن های مضر برای پوست

روغن های مضر برای پوست های دارای منافذ بسته

روغن های مضر برای پوست های دارای منافذ بسته را چقدر می شناسید؟ اگر تمایل …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + شانزده =