خانه / فرهنگ و هنر / معرفی و نقد فیلم شعله ور به همراه لینک دانلود

معرفی و نقد فیلم شعله ور به همراه لینک دانلود

معرفی و نقد فیلم شعله ور به همراه لینک دانلود

عوامل فیلم شعله ور

کارگردان : حميد نعمت الله

نویسنده : حميد نعمت الله، هادی مقدم دوست

بازيگران : امين حيايی، دارا حيايی، زهرا خوشكام، پانته آ مهدی نيا، فربد قبادی، مژگان صابری، بهمن پرورش

خلاصه فیلم شعله ور

فیلم شعله ور درباره زندگی مردی میانسال به نام فرید با بازی امین حیایی است. فرید در زندگی اش شکست ها و ناکامی های زیادی را متحمل شده است و حالا سراسر وجودش را حقارت و کم بینی فرا گرفته است. فرید در دام اعتیاد گرفتار بوده و همسرش او را ترک کرده است. او در ادامه فیلم تصمیم می گیرد تا سفری را آغاز کند و …

نقد فیلم شعله ور

فیلم شعله ور را آقای حمید نعمت الله کارگردانی است. کارگردانی که فیلم های تراز اولی مانند “بوتیک” را در کارنامه کاری خود دارد. از این رو نمی توان همه فیلم های نعمت الله را با یکدیگر مقایسه کرد.

شعله ور” توانست در جشنواره فیلم فجر 97 نمایش داده شود. یکی از خصوصیات فیلم های آقای حمید نعمت الله این است که ستاره اول فیلم هایش همیشه یک آدم نا متعارف است. نه کاملا مثبت و نه کاملا منفی.

در این فیلم امین حیایی بازیگر نقش فرید است. فرید مردی میانسال است که احساس حقارت می کند. چرا که همواره در طول زندگی اش شکست ها و ناکامی ها را دیده است. اواعتیاد دارد و همسرش به تازگی او را رها کرده است.

فرید یک پسر بزرگ دارد. نقش پسرش را دارا حیایی فرزند واقعی امین حیایی بازی می کند.

نقد فیلم شعله ور
نقد فیلم شعله ور

 

 

فرید بارها در فیلم اعتراف کرده است که دیوانه است. سکانس هایی از این بازیگر دیده می شود که تایید کننده این ادعای اوست. به ویژه در سکانسی که کنار مصطفی حیدری غواص (با بازی بهمن پرورش) است آن را بیان می کند :

« کیف می‌ده کنارش باشی،انگار خشکی زخمتو می‌کنی».

رفتار فرید با پسرش و حمیده با بازی مژگان صابری نا متعارف است. فرید از یک طرف پسرش را عزیز می کند و از طرف دیگر دوست ندارد با پسرش زندگی کند.

به یکباره فرید تصمیم می گیرد تا سفری را شروع کند. او تصمیم دارد به سیستان و بلوچستان سفر کند.

نقد فیلم شعله ور
نقد فیلم شعله ور

 

 

مردم سیستان و بلوچستان نسبت به توهین هایی که در فیلم شده اعتراض کرده بودند که آقای نعمت الله در نشست خبری در پاسخ به این اعتراضات گفته بود:

«من در جریان نیستم از شادی عده‌ای ناراحت شده باشند. ما بسیار با احتیاط رفتار کردیم و سعی کردیم همه چیز را رعایت کنیم. وقتی ما فیلمی در این شهر می‌سازیم با اینکه سعی می‌کنیم زیبایی‌های اقلیم آن منطقه را نشان دهیم، اگر مشکلات را نشان می‌دهیم، واقعیت‌ها هم هستند و نمی‌توان انکارشان کرد. او گفت: مواد مخدر در هر شهری پیدا می‌شود. ما نمی‌خواهیم جایی را بد نشان دهیم. مسئله مواد مخدر مشکل این سرزمین است و حسن نیست داشتیم. ما حتی کم‌آبی این منطقه را بیان کردیم… همچنین در مورد فقر هم چیزهایی گفتیم.  بهتر است با مهربانی فیلم را ببینیم. از همین جا می‌گویم عاشق سیستان و بلوچستان هستم.

نماهای سیستان بسیار تاثیرگذار و چشم نواز دکوپاژ شده و حس یک کار سینمایی خوب را به بیننده منتقل میکند و این مهمترین ویژگی شعله ور محسوب می شود.

اصولا سفر به مناطقی بکر و دراماتیک برای کسانی که حاضرند خود را از فضاهای محدود کوچک خود جدا کنند و روایتشان را به مناطق مملو از زندگی ببرند کار قابل ستایشی است.با اینکه شاید تصویر مکانی برای استعمال مواد مخدر!!! به آن شکل در فیلم به مردم آن مناطق وجهه ای منفی دهد و ذهنیت مردمان دیگر مناطق کشور را درباره سیستان تقویت کند اما این اتفاق قابل کتمان نیست که نعمت الله در روح اثر خود که متجلی در میزانسن اثر است با احترام و ستایش با سیستان برخورد کرده است و این اتفاق حس بیننده را نسبت به سیستان حس زیباتری خواهد کرد.

در پایان باید گفت که شعله ور اثری است متوسط از نویسنده و کارگردانی که ما را عادت به آثار خوب داده اند. اثری که در جذب بیننده احتمالا ناموفق خواهد بود و یک فیلم خاص برای مخاطبان خاص محسوب میشود.

دانلود فیلم شعله ور

کیفیت 1080 ………………. لینک دانلود

کیفیت 720 ………………….لینک دانلود

کیفیت 480………………….. لینک دانلود

درباره article

حتما ببینید

دانلود فیلم پاستاریونی با حجم کم به صورت قانونی با کیفیت عالی

دانلود فیلم پاستاریونی . با خیال راحت!!! همراه با فرزنداتون این فیلم زیبا رو تماشا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 4 =