خانه / خانه داری / گل و گیاه / مراقبت از ساکولنت در داخل منزل

مراقبت از ساکولنت در داخل منزل

ساکولنت گیاهی گوشتی و آبدار است که در طبیعت در گونه های مختلفی دیده می شود. ساکولنتها در برابر خشکی و گرما مقاومت بسیار بالایی دارند و برای نگهداری در داخل و خارج منزل بسیار مناسبند.

سبک زندگی امروزی و آپارتمان نشینی مانع از این می شود که بسیاری از گل ها و گیاهان را در داخل منزل نگهداری کنیم. چرا که شرایط نور نامناسب مانع از این کار می شود.

اما ساکولنت گیاهی است که برای نگهداری در داخل آپارتمان با هر شرایط نوری قابل استفاده می باشد.

بنابراین اگر تمایل به نگهداری از این گیاه دارید بهتر است تا نحوه مراقبت از ساکولنت را بدانید.

مراقبت از ساکولنت در داخل منزل

هر خانه ای نیاز به گیاه دارد. در حقیقت، گیاهان هوا را تمیز می کنند، ذهن را پاک کرده و کیفیت کلی زندگی را بهبود می بخشند. اگر شما یک تازه کار در زمینه گل و گیاه هستید بهتر است با گیاهانی که مقاومت بالایی در ساختمان دارند شروع کنید.

Total Guide To Caring For Succulents Indoors & Outdoors

 

با وجود این که ساکولنتها به خوبی در منزل رشد می کنند اما اگر شرایط نوری مناسبی ندارید بهتر است از گونه های بنفش، قرمز و نارنجی رنگ این گیاه در منزل خود استفاده نکنید. چرا که این گونه ها نیاز به آفتاب دارند تا رنگ خود را حفظ کنند.

بهترین ساکولنتی که می توان در آپارتمان نگهداری کرد عبارتند از:

  • آلوئه ورا aloe vera
  • آیشواریا  jade plant
  • گیاه یشم Jade plant
  • هاورتیا گورخری zebra plant
  • اکرویا

گلدان مناسب

انتخاب گلدان مناسب برای ساکولنتهای شما یک بخش حیاتی از پروسه رشد است. در اغلب موارد، بیشتر مغازه ها گلدان های معمولی را برای ساکولنتها پیشنهاد می دهند. در صورتی که این کار نادرست است. بیشتر گلدان ها کوچک و بدون هوا هستند و خاک فوق العاده سنگین دارند، که منجر به فرسایش سریع گیاه می شود.

گلدان های شیشه ای بدون زهکشی هم برای این گیاه نامناسب است. بهترین گلدان، گلدان سرامیکی لعابی است که بتواند جریان هوا را به خوبی عبور دهد.

خاک ساکولنت

خاک هم از فاکتورهای مهم رشد گیاه است. ساکولنتها در طبیعت در مناطق گرم و کم باران هستند. بنابراین باید خاکی داشته باشند که ریشه های گیاه را به خوبی نگهداری کند.

ساکولنتها را نباید به طور مستقیم در خاک باغچه کاشت. زیرا این خاک خیلی سنگین است و باعث مشکلات پوسیدگی می شود. در خاکبرگ هم نمی توان این گیاه را پرورش داد. چرا که بسیار سبک و جاذب آب است.

شما می توانید مقداری خاکبرگ را با خاک باغچه و پرلیت مخلوط کرده و گیاه را در آن پرورش دهید. پرلیتها سبب می شوند تا جریان هوا به خوبی رد و بدل شود.

Image result for Succulents

 

 

 

نور مناسب

همانطور که قبلا هم گفتم، ساکولنتها گل های آب و هوای خشک هستند. به این معنا که منطقه پرورش آنها دارای روزهای بلند است. پس در تمام روز نور خورشید را با قدرت تمام دریافت می کنند. اما این بدان معنا نیست که نمی توان این گیاه را در منزل نگهداری کرد.

باید گلدان را در قسمتی از خانه قرار دهید که در طول روز چند ساعت نور غیر مستقیم خورشید را دریافت کند. اگر هم منزل شما نورگیر نیست، خودمان لامپ رشد گیاه می سازیم

اگر ساقه های گیاه دراز شود نشانه کمبد نور است و در صورتی که نوک برگها سوخته شود نشانه تابش مستقیم نور می باشد.

آبیاری

این گیاه، سازگار با خشکی و کم آبی است. اما باید قبل از این که خاک گیاه به صورت کامل خشک شود آبیاری را انجام دهید. در آپارتمان باید به صورت کلی هر 14 روز یک مرتبه گیاه را آب داد. در زمستان هم که دوره خواب گیاه شروع می شود، هر 20 روز یک مرتبه به گیاه آب دهید.

 

منبع:

naturallivingideas

درباره article

حتما ببینید

گل و گیاه

استفاده از گل و گیاه در دکوراسیون منزل

استفاده از گل و گیاه در دکوراسیون منزل ایده بسیار خوبی برای رهایی از استرس …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + بیست =