خانه / خانه داری / لوازم خانگی / علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی

علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی یکی از لوازم پرکاربرد در منزل می باشد. این وسیله کارآمد برای خانم های خانه دار و خانم های شاغل اهمیت زیادی دارد. اما یکی از مشکلاتی که معمولا خانم ها با ان روبرو می شوند عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی است. علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی چیست؟

علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی

قبلا در مطلبی جداگانه در مورد علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش توضیح داده شده و به بررسی این مشکل پرداختیم. این مطلب به صورت اختصاصی به علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی می پردازد.

اولین چیزی که به ذهن هر کسی می رسد این است که پمپ تخلیه خراب شده و ماشین لباسشویی قادر نیست تا آب را تخلیه کند. اما فقط این نیست. من تمام ایرادات تخلیه و آبگیری را بیان می کنم. با دقت مطالعه کنید و نسبت به برطرف کردن آن ها اقدام کنید.

Related image

علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی

آب وارد ماشین لباسشویی نمی شود

اگر آب وارد ماشین لباسشویی نمی شود و یا به آرامی وارد می شود ممکن است به دلایل زیر باشد:

  • میزان فشار آب منطقه ای که در آن زندگی می کنید کم است.
  • ممکن است شیر آب ورودی ماشین لباسشویی به صورت کامل باز نباشد.
  • ممکن است شیلنگ ورودی آب خراب و یا تا شده باشد.
  • ممکن است فیلتر شیلنگ ورودی آب مسدود شده باشد.

راه حل:

برای این که مطمئن شوید فشار آب ورودی کم شده یا نه شیر دیگری را باز کنید. اگر شیر ورودی آب کاملا باز نباشد، کافی است تا شیر را کاملا باز کنید. شیلنگ ورودی را چک کنید. در صورتی که خراب شده آن را تعویض کرده و اگر تا خورده است، تای آن را باز کنید. فیلتر شیلنگ ورودی را بررسی کنید و چنانچه مسدود شده است آن را تمیز کنید.

آب ماشین لباسشویی تخلیه نمیشود 

اگر آب ماشین لباسشویی تخلیه نمی شود و یا به آرامی تخلیه می شود ممکن است به دلایل زیر باشد:

  • فیلتر تخلیه مسدود شده است.
  • شیلنگ تخلیه خراب یا مسدود شده یا خم شده است.

راه حل:

اگر فیلتر تخلیه خراب باشد که باید حتما تعویض شود. اما در صورتی که مسدود شده باشد باید آن را تمیز کنید. شیلنگ تخلیه را تمیز و صاف کنید.

نحوه تخلیه آب ماشین لباسشویی در صورت خرابی پمپ تخلیه

پمپ تخلیه ماشین لباسشویی جزء اصلی ترین قطعات یک ماشین لباسشویی است. چنانچه این قطعه به هر دلیلی خراب شده و یا درست کار نکند، سیستم شستشوی ماشین کلا مختل می شود و نمی تواند آب را تخلیه کند. شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که بعد از اتمام پروسه شستشوی ماشین لباسشویی، مشاهده کردید که آب تخلیه نمی شود. در این صورت چاره چیست؟ آیا باید آب را همین طور در دستگاه باقی گذاشت؟ قطعا خیر

می‌توان به روش های زیر آب جمع شده در ماشین لباسشویی را تخلیه کرد تا در اولین فرصت مشکل عدم تخلیه آب ماشین را برطرف کنید.

قبل از هر کاری می بایست فرش یا موکت اطراف ماشین لباسشویی را کاملا بردارید. چرا که تمام آب ماشین تخلیه می شود و ممکن است شما را به زحمت بیندازد.

Related image

همانگونه که در تصویر مشاهده می کنید، در قسمت پایین ماشین لباسشویی درپوشی به نام درپوش پمپ تخلیه وجود دارد. در مواقع عادی بعد از اتمام شستشو درپوش را باز می کنیم تا آب باقی مانده در دستگاه کاملا تخلیه شود. چرا که اگر این آب ها در دستگاه باقی بمانند رسوب کرده و بوی بدی در ماشین به وجود می آید. حالا بعد از باز کردن درپوش یک اهرم پیچ مانند مشاهده می کنید آن را به سمت چپ چرخانده تا باز شود. تمام آب موجود در دستگاه تخلیه می شود. سپس درپوش را چرخانده ودرب را ببندید.

 

درباره article

حتما ببینید

راهنمای خرید چراغ مطالعه

راهنمای خرید چراغ مطالعه

مشتاقان کتاب بهتر از هر کسی می دانند که روشنایی مناسب یکی از مهم ترین …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 1 =